Online reportáž

10 km
Úvodní trojice je na střelnici.
8,9 km
Na čele se vytvořila trojice ve složení Ital Dominik Windisch, který má náskok zhruba 10 sekund před českým biatlonistou Jaroslavem Soukupem a Norem Vetlem Christiansenem.
7,5 km

Němec Eric Lesser ztratil na Itala Hofera plných 50 sekund a je až patnáctý! Francouz Simon Fourcade přijel na předávku dokonce až jako jednadvacátý se ztrátou 1:51 minuty.

• Němec Erik Lesser.

Němec Erik Lesser. / Autor: ČTK/AP

7,5 km
Další pořadí: Američané, Ukrajinci, Rusové, Kazaši a Švédové ztrácejí 15 sekund na vedoucí Italy.
7,5 km
Před předávkou se utrhl Ital Hofer, který má pětisekundový náskok před dvojicí Moravec - Björndalen.
6,1 km

Výborně. Na čele se utrhla trojice Lukas Hofer, Ole Einar Björndalen, Ondřej Moravec. Rus Volkov ztrácí už více než pět sekund.

• Ondřej Moravec.

Ondřej Moravec. / Autor: Petr Lemberk, MAFRA

5 km
Na druhé střelbě selhal Němec Lesser, který čtyřikrát minul, musel na jedno trestné kolo a ze střelnice vyjel až na devatenáctém místě.
5 km

Bravo. Ondřej Moravec zastřílel za 21 vteřin a k tomu čistě a odjíždí ze střelnice na pátém místě. Vede Ital Hofer, před Norem Björndalenem, Rusem Volkovem a Američanem Lowellem Baileyem.

• Ondřej Moravec a jeho typická oslava s vyplazeným jazykem.

Ondřej Moravec a jeho typická oslava s vyplazeným jazykem. / Autor: ČTK

5 km
Závodníky přivádí na druhou střelbu rus Alexej Volkov.
3,5 km
Ondřej Moravec se dotáhl na vedoucí balík závodníků.
2,5 km
Jako poslední odjížděl ze střelnice Francouz Simon Fourcade, který třikrát dobíjel, a má ztrátu téměř padesáti sekund na Lessera.
2,5 km

Po úvodní střelbě je na prvním místě Němec Lesser před Italem Hoferem a Rakušanem Mesotitschem. Ondřej Moravec musel dobíjet a ze střelnice vyjel až dvaadvacátý se ztrátou 22 sekund na Lessera!

• Ondřej Moravec byl na střelnici bezchybný.

Ondřej Moravec byl na střelnici bezchybný. / Autor: Petr Lemberk, MAFRA

2,5 km
Jako první přijíždí na střelnici k první střelbě Eric Lesser, Ondřej Moravec je pátý.
1,1 km
Do čela se hned v úvodu závodu dostal Lukas Hofer, který rozjíždí italskou štafetu. Za ním se drží Daniel Mesotitsch, Erik Lesser a Ondřej Moravec.
14:30

Závod byl odstartován. Za Česko do něj vstoupil Ondřej Moravec, za Francouze Simon Fourcade, za Rusy Alexej Volkov, za Němce Erik Lesser, za Nory Ole Einar Björndalen a za Rakušany Daniel Mesotitsch.

• Ondřej Moravec (vlevo) a Jaroslav Soukup během druhé předávky.

Ondřej Moravec (vlevo) a Jaroslav Soukup během druhé předávky. / Autor: Český biatlon - Petr Slavík

14:29
Všechny týmy už jsou na startovních pozicích. K favoritům na medaili patří domácí Němci, Francouzi, Rusové, Norové, Rakušané a také Češi.
14:14
Bude se jednat o teprve druhý štafetový závod sezóny, tu první ve slovinské Pokljuce vyhráli Francouzi před Ruskem a Německem. Česká štafeta si dojela pro páté místo. Loni se v Ruhpoldingu nejvíce dařilo Norům, kteří vyhráli před Ruskem a Rakouskem. Češi byli před rokem v Ruhpoldingu až osmí.
14:06

Po deseti letech českou štafetu rozjede Ondřej Moravec. Naposledy to bylo v roce 2007 v Hochfilzenu. „Naším cílem je udržet kontakt s čelem závodu co nejdéle. Ondra Moravec je precizní střelec a takového na prvním úseku potřebujeme,“ řekl před závodem trenér Michael Málek.

• Závody SP v biatlonu, 18. prosince v Novém Městě na Moravě. Závod s hromadným...

Závody SP v biatlonu, 18. prosince v Novém Městě na Moravě. Závod s hromadným startem na 15 km mužů. Ondřej Moravec z ČR. / Autor: MAFRA

14:04
Do závodu vyběhne celkem 25 štafet. Ta česká pojede ve složení Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup, Michal Šlesingr a Michal Krčmář.
14:01

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze štafety mužů na 4x7,5 kilometru na Světovém poháru v Ruhpoldingu. Závod začíná ve 14:30.

• Michal Šlesingr na trati sprintu Světového poháru v Oberhofu, kde skončil na...

Michal Šlesingr na trati sprintu Světového poháru v Oberhofu, kde skončil na druhém místě. / Autor: ČTK/AP