7. října 2008 13:48 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Stamkos: Byl to zajímavý start kariéry

Steven Stamkos, jedni?ka leto?n?ho draftu, v dresu Tampy Bay. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Steven Stamkos, jedni?ka leto?n?ho draftu, v dresu Tampy Bay. | foto: ČTK

PRAHA Začátek nové sezony NHL v Praze byl pro většinu hráčů něčím zvláštním. Pro osmnáctiletého Stevena Stamkose ale české hlavní město navždy zůstane místem, kde nastoupil k prvnímu zápasu NHL v kariéře.

"Navždy si to budu pamatovat," řekl útočník Tampy Bay Lightning, který ale přece jen odlétal domů trochu zklamaný. "Bylo by mnohem lepší, kdybychom aspoň jeden zápas vyhráli," dodala jednička červnového draftu do NHL.

Tampa prohrála oba úvodní duely proti New York Rangers a Stamkos stále čeká na první bod ve slavné soutěži.

"Hrál jsem trochu podprůměrně. Chtěl jsem pomoci týmu hlavně v ofenzivě, ale nevedlo se mi," litoval Stamkos. V hodnocení ale byl kanadský hokejista k sobě příliš přísný. V obou zápasech si totiž dokázal vytvořit několik gólových příležitostí. Ve druhém duelu dokonce trefil tyč.

"To byl on, kdo trefil horní tyč?" ptal se elitní obránce Rangers Wade Redden. "Byla to skvělá střela. Prosvištěla těsně vedle mého ucha," dodal.

Svého svěřence chválil i kouč Barry Melrose. "Stamkos předvedl ukázky toho, co doopravdy dovede." Zdá se, že talentovaný útočník se tak nebude vracet do juniorského týmu Sarnia Sting a sezonu stráví v prvním týmu Tampy.

"Postupně se bude v sezoně zlepšovat. V lize je hodně mladých hráčů, kteří přišli a jsou velmi dobří. Je výborný bruslař a až se v NHL usadí a začne si víc věřit, tak bude skvělý," chválil Stamkose Redden.

Mladý hokejista má i velkou podporu spoluhráčů. Při cestě do Evropy se ho ujal dvaačtyřicetiletý spoluhráč Gary Roberts. "Je to skvělý člověk a výborný hráč. Těším se, že se od něj budu v sezoně učit. Starat se o mě ale nemusel," poznamenal Stamkos.

Lightning po návratu čeká šňůra pěti zápasů na domácím hřišti. "Byl to zajímavý start kariéry. Teď už se ale těším na zápasy doma a taky na naše publikum."

Stamkos už se byl v Praze podívat o Vánocích, když hrál s kanadskou juniorskou reprezentací na mistrovství světa v Pardubicích a Liberci. A proto si domů tentokrát žádný věcný suvenýr neveze. "Jen vzpomínky," usmívala se budoucí hvězda NHL.

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.