Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Start ženského dvojskifu je ohrožen

Sport

  18:23
PEKING - Start ženského dvojskifu Gabriela Vařeková, Jitka Antošová v sobotním finálovém závodě na olympijských hrách v Pekingu je vážně ohrožen. Antošová je nemocná a podle trenéra posádky Tomáše Kacovského je nepravděpodobné, že bude do startu závodu v pořádku.

Český dvojskif má problém. foto: ČTK

"Jitka má od středy problémy s průduškami, má vysoké horečky a leží v posteli v olympijské vesnici. Šance, že by nastoupila, je podle mého tak pět až deset procent," řekl Kacovský. O tom, zda se Antošová na startu objeví, by se mělo rozhodnout v pátek.

I přesto je ale možné, že český dvojskif na startu bude. Zástupci českého veslování totiž uvažují, že by k Vařekové posadili skifařku Miroslavu Knapkovou. "Máme dvě varianty, o kterých ale zatím nechceme mluvit. Figuruje v nich ale Mirka" uvedl Kacovský.

Nejlepší českou veslařku současnosti v sobotu čeká i finále skifu, které je na programu o 80 minut dříve než dvojskif. V současnosti však má menší zdravotní problémy i Knapková, shodou okolností také s průduškami. "Její stav se malinko zlepšil," řekl trenér obou ženských posádek.

V případě, že by loď na startu chyběla, nebyla by vůbec klasifikována v oficiálních výsledcích her a veslařský svaz by tak například přišel o dotace od Ministerstva školství, tělovýchovy a sportu. Česká republika by také nezískala body do žebříčku účastníků olympiády.

Autor: