21. listopadu 2017 19:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Štěpánek bude trénovat Djokoviče. Podle Srbů jde o hotovou věc

Novak Djokovič bude nyní poslouchat rady Radka Štěpánka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novak Djokovič bude nyní poslouchat rady Radka Štěpánka. | foto: MAFRA - Michal Růžička.

PRAHA Radek Štěpánek a Novak Djokovič? Podle srbských médií je spojení těchto dvou výborných tenistů a šoumenů hotovou věcí a potvrdil to nepřímo i Djokovič, který si svého patrně nového kouče přidal v tomto týdnu na Instagram.

Minulý týden se Radek Štěpánek kvůli přetrvávajícím zdravotním potížím rozhodl ukončit svou kariéru, což nahrálo letním spekulacím, že se stane novým Djokovičovým koučem. 

Osmatřicetiletý český tenista by se měl připojit k dalšímu superkoučovi André Agassimu, který však nemůže s Djokovičem jezdit na všechny turnaje. A tuhle roli by měl mít právě Štěpánek.

Agassi radil Djokovičovi na letošním French Open a Wimbledonu, po něm však třicetiletý Srb ukončil kvůli dlouhodobému zranění lokte sezonu.  

Novak Djokovič a Radek Štěpánek před finále DC.
Novak Djokovič a Radek Štěpánek před finále DC.

Srbský list v pondělí vydal zprávu, že je už ruka v rukávě, nyní se prý čeká jen na Djokoviče, který by měl informaci definitivně potvrdit.

„Je to bývalý hráč, který měl záviděníhodnou kariéru. Nebyl sice světovou jedničkou, ale je chytrý, vytrvalý a tenisu se vždy věnoval na sto procent. K tomu je to člověk, jehož životní hodnoty jsou v souladu s mými,“ citoval deník dvanáctinásobného grandslamového vítěze.

larJaroslav Šindelář