Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Štěpánek: Nejlepší dárek jsem si dal sám - Davis Cup

Davis Cup

  17:00
Mnozí se těší, jak si o Vánocích odpočinout. Čeští profesionální tenisté mají však jiný program. Jsou totiž v průběhu přípravy na další sezonu.

Radek Štěpánek s vítěznou trofejí foto: MAFRA - Michal Růžička

Tenisté chtějí klidný Štědrý den. Štěpánek se těší na procházky Prahou (23.12.2012 10:57:00)

Vánoce většinou bývají ve znamení klidu a pohody. Jenže profesionální tenisté mají běžně o svátcích tréninkové povinnosti a vyrážejí do světa na turnaje. Jak letošní Vánoce stráví nejlepší čeští hráči a hráčky?

Místo zdobení stromečku, příprav štědrovečerní hostiny a balení dárků se bude Tomáš Berdych v neděli potit v tělocvičně a na kurtu. Daviscupový šampion a šestý nejlepší tenista světa je uprostřed přípravy, už ve čtvrtek navíc začne exhibicí v Abu Zabí novou sezonu.

"Jediné volno mám na Štědrý den, na Boží hod po obědě odlétám. Smrsklo se to do podoby takové formality," říká Berdych. "Ale na ten jeden den se vždycky moc těším," dodává.

Také jeho parťák z národního týmu Radek Štěpánek je v plném tréninku. Ovšem tentokrát na rozdíl od minulých let zůstává doma. "Budeme v Praze se ženou. Dva dny budeme mít jen pro sebe. Chci Vánoce prožít jako každý normální člověk s pohádkami. Chci se projít na Staromák, po Karlově mostě, na Hrad. Těším se na výborné cukroví, na salát, na řízky," rozplývá se Štěpánek.

Pohodové Vánoce v rodinném kruhu si alespoň 24. prosince plánují užít i obhájkyně triumfu ve Fed Cupu. "Už nebudu dělat nic pro nikoho, nikde s nikým, protože toho bylo tenhle měsíc hodně, takže se těším na ten klid," přiznává deblistka Andrea Hlaváčková. "Těším se na den bez tréninku," souhlasí s úsměvem Petra Kvitová.

Lucie Šafářová a Lucie Hradecká se v roli tetiček budou dívat s dětmi na pohádky. "Bude to jako obvykle - večeře, dárečky, rodinná pohoda," těší se Hradecká. Pouze Petra Cetkovská oslaví Štědrý den už 23. prosince, o den později totiž už odlétá zabalit si tašku do Paříže a odtud už do Austrálie, kde odstartuje po dlouhém zranění nový rok.

Hlavně bez zranění, přejí si

Když si měli oslovení tenisté vzpomenout, jaký konkrétní dárek jim v dětství nebo v poslední době udělal největší radost, většina odpověděla, že právě Vánoce s nejbližšími jsou pro ně tím nejhezčím dárkem.

"Pamatuju si, že když mi bylo deset, tak jsem dostala asi metrovou plyšovou opici. To mi udělalo strašnou radost a vozila jsem ji všude na turnaje, když jsem byla malá. Ještě dodneška ji mám a spí se mnou v posteli," směje se Hradecká.

"Všichni teď říkají, že mi už žádný dárek nedají, že ten nejhezčí jsem si dal sám," připomíná Štěpánek vítězný boj v pátém finále Davis Cupu proti Španělsku. Čtyřiatřicetiletý tenista právě historický triumf považuje také za nejhezčí dárek, který dal svým rodičům.

"Nejsme typ rodiny, kde si kupují drahé dárky. Už dřív jsem říkala, že jsem dala nejhezčí dárek, když rodiče loni přijeli na finále Wimbledonu," přidává se Kvitová.

A co si přejí tenisté a tenistky najít pod stromečkem? "Ať se nám vyhýbají zranění, výsledky se pak dostaví," odpověděli shodně. Tak hezké Vánoce a hodně zdraví v novém roce!

Autor:

Vyzkoušejte zdarma účinky mořského kolagenu na vlastní kůži!
Vyzkoušejte zdarma účinky mořského kolagenu na vlastní kůži!

Pleť bez vrásek, pevné nehty a vlasy plné života – to je snad sen všech žen. Mořský kolagen collalloc slibuje tyto výhody a mnoho dalších. Ale je...