27. dubna 2015 14:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Štěpánek je zpět. Návrat na okruh ATP završil tenista v Mnichově

Radek Štěpánek v utkání s Japoncem Item | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radek Štěpánek v utkání s Japoncem Item | foto: Reuters

MNICHOV Tenista Radek Štěpánek se poprvé od zářijového US Open představí v hlavní soutěži na okruhu ATP. Na antukovém turnaji v Mnichově vyhrál v pondělí i třetí zápas v kvalifikaci a završil tak návrat po sedmiměsíční zdravotní pauze, během níž se ve světovém žebříčku propadl mimo elitní stovku na 120. místo.

Šestatřicetiletý daviscupový reprezentant si vloni v září zranil v semifinále týmové soutěže záda, vstup do nové sezony mu pak překazily problémy s pravou nohou. První soutěžní zápas absolvoval před dvěma týdny na challengeru v Sarasotě, duel s osmnáctiletým Jaredem Donaldsonem ale na Floridě prohrál.

Radek Štěpánek slaví vítězství nad Japoncem Item
ZLATÉ RUCE. Radek Štěpánek (vlevo) a Tomáš Berdych společně dvakrát vyhráli...

V Mnichově se vítěz pěti turnajů ATP v kvalifikaci postupně utkal se Slovákem Ivem Klecem, Němcem Danielem Brandsem a v pondělí postup dovršil vítězstvím nad Bastianem Trinkerem z Rakouska. Soupeře pro 1. kolo hlavní soutěže se Štěpánek teprve dozví.

Lidovky.cz, ČTK