Neděle 11. června 2023, svátek má Bruno
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Štěpánek chce aféru s Tipsarevičem řešit. Srb už ne

Sport

  20:40
PRAHA - Tenistu Radka Štěpánka mrzela kauza, která se rozhořela po jeho páteční prohře s Jankem Tipsarevičem ve čtvrtfinále Davisova poháru v Praze. Srb po utkání českého hráče obvinil, že mu podal ruku se zdviženým prostředníčkem a počastoval ho vulgárním výrokem. Doufá, že až opadnou emoce, tak za Tipsarevičem zajde a problém si vyjasní. Srb s ním ale mluvit nechce.

Radek Štěpánek foto: ČTK

"Byla v tom spousta emocí a musím dementovat to, co Janko prezentoval, že jsem mu řekl. Vyjádřil jsem se pouze k tomu, že nebylo potřeba, aby šidil," uvedl Štěpánek na facebooku českého daviscupového týmu. "Ty slova v angličtině zní: You don't have to cheat! Jestli si to spojil, s čím to spojil, je to špatně. S tím se nedá nic dělat."

Ohledně podvádění Štěpánek narážel na fakt, že Tipsarevič nepřiznal, že vyhrál jeden míč poté, co zahrál úder o zem na vlastní straně dvorce. Pak nohou mazal dopad míče u lajny dříve, než stihl přijít rozhodčí z umpiru.

ČTĚTE TAKÉ

Osmý hráč světa tvrdil, že k němu Štěpánek prohodil slova o smradlavém ženském přirození a ukázal mu prostředníček, což se snažil doložit na fotce, kterou zveřejnil na sociálních sítích.

Záhadné podání ruky Tipsareviče a Štěpánka. Ta pravá s ohnutým prostředníčkem patří Štěpánkovi.

Český tenista na ní má prostředníček skrčený směrem dovnitř dlaně. "Jestli jsem měl prst v takové poloze, jak jsem měl, nebyl to určitě úmysl. Jestli se tohle dělá, tak úplně jiným způsobem," řekl Štěpánek.

Tipsarevič po dnešní porážce s Tomášem Berdychem, která znamenala výhru českého týmu a jeho postup do semifinále, uvedl, že se Štěpánkem už nikdy nepromluví. "Kdyby byl chlap, omluvil by se," řekl srbský tenista.

Štěpánek uvedl, že ho celá kauza velice mrzí. "Nebyl to vůbec žádný úmysl ho urazit. Byly v tom velké emoce, ale až opadnou, určitě za Jankem zajdu, abychom to uvedli mezi sebou na správnou míru," řekl třiatřicetiletý český hráč.

Autor: