Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Straka má trénovat Dynamo Drážďany

Sport

  8:33
DRÁŽĎANY - Dá František Straka přednost fotbalu před politikou? Podle agentury SID má v pondělí převzít druholigový tým Dynamo Drážďany, který již pětkrát za sebou prohrál.

František Straka foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

Podle zdroje blízského vedení drážďanského klubu doplatí na neúspěšnou sérii vyhazovem trenér Christoph Franke.

Straka odešel 25.října z Ahlenu, kterému v minulém ročníku pomohl k záchraně ve druhé bundeslize. Stejný úkol by ho čekal i v Drážďanech. Devítinásobný mistr bývalé NDR se potácí na šestnáctém místě tabulky.

Mezi dalšími kandidáty na post kouče byl údajně i někdejší trenér německé reprezentace Berti Vogts.

Šéf Dynama Volkmar Köster se dnes nechtěl k možné výměně trenéra vyjadřovat. Vedení ale dalo Frankemu před duelem proti Unterhachingu, který skončil porážkou 2:3, ultimátum.

"Úkol byl jasný, nechceme se však nechat ovlivnit emocemi fanoušků. Chceme to všechno probrat v klidu a v pondělí se uvidí," řekl agentuře SID.

Angažmá v Německu by nejspíš zmařilo Strakovy plány bojovat příští rok v parlamentních volbách, v nichž měl být jako nestraník lídrem kandidátky KDU-ČSL v Karlovarském kraji.

Autor:

Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?
Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?

30 rodin dostalo od nás zdarma pokračovací nebo batolecí mléko od prémiové značky Beggs. Co o něm ve svých recenzích napsali? Přečtěte si hodnocení...