Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Střelkyně Emmons vyplní roční pauzu mateřstvím

Sport

  18:49
PRAHA - Olympijská vítězka ve sportovní střelbě Kateřina Emmons vyplní roční soutěžní pauzu mateřstvím. Dvojnásobné medailistce z Pekingu a jejímu americkému manželovi Mattu Emmonsovi se v dubnu narodí potomek. Emmons už před olympiádou hovořila o tom, že si zřejmě na rok od závodění odpočine. V Pekingu už prý tušila, že je těhotná, lékaři jí to ale potvrdili až po návratu domů.

Kateřina Emmons (uprostřed) na stupních vítězů. foto: ČTK

"Tušila jsem to už před závodem v Pekingu. Definitivní potvrzení jsme dostali až doma," prozradila dnes. Očekávání radostné události mělo na Emmons možná pozitivní vliv, měla motivaci se uklidnit a nebýt kvůli dítěti nervózní. "I když se to mockrát nedařilo," poznamenala s úsměvem.

Rozhodně ji však těhotenství neovlivnilo negativně. "Nechtěla jsem, aby to malé trpělo, že je mamka na olympiádě a něco tam chce dokázat. Říkala jsem si, že se musí uklidnit. To byla pro mě velká motivace," podotkla. Letošní podzim chce strávit v USA se svým mužem. Trénovat ale nebude, spíše prý bude chodit na procházky a občas se projede na kole. Na příští rok pak plánuje pozvolný návrat. "Možná v létě bych začala trénovat, možná na podzim nějaké menší závody," dodala.

Kde se dítě narodí, to ještě neví. "Přemýšlíme o tom. Na Vánoce budeme tady (v ČR), takže uvidíme, jestli potom ještě budu moct někam vůbec letět. Obě možnosti jsou otevřené, ale bude to hlavně záležet, jak se všechno bude vyvíjet a jak budeme oba zdraví," prohlásila Emmons.

V USA už se s manželem chystají navštívit Minnesotu, kde by rádi v budoucnu bydleli. "Chystáme se tam zajet a vybrat si nějaký pozemek," prozradila.

Příští rok by se mohli do Minnesoty nastěhovat do nového bytu. "A stavět dům postupně. Ale to jsou jen plány, všechno nakonec může být jinak," dodala.

Autor:

Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby
Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby

Máte rádi buchtičky se šodó, ale nechcete se pouštět do jejich přípravy? Tak se přihlaste do testování novinky na trhu – buchtiček s vanilkovým...

Mohlo by vás zajímat