Čtvrtek 18. srpna 2022, svátek má Helena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Střelkyně Emmons vyplní roční pauzu mateřstvím

Sport

  18:49
PRAHA - Olympijská vítězka ve sportovní střelbě Kateřina Emmons vyplní roční soutěžní pauzu mateřstvím. Dvojnásobné medailistce z Pekingu a jejímu americkému manželovi Mattu Emmonsovi se v dubnu narodí potomek. Emmons už před olympiádou hovořila o tom, že si zřejmě na rok od závodění odpočine. V Pekingu už prý tušila, že je těhotná, lékaři jí to ale potvrdili až po návratu domů.

Kateřina Emmons (uprostřed) na stupních vítězů. foto: ČTK

"Tušila jsem to už před závodem v Pekingu. Definitivní potvrzení jsme dostali až doma," prozradila dnes. Očekávání radostné události mělo na Emmons možná pozitivní vliv, měla motivaci se uklidnit a nebýt kvůli dítěti nervózní. "I když se to mockrát nedařilo," poznamenala s úsměvem.

Rozhodně ji však těhotenství neovlivnilo negativně. "Nechtěla jsem, aby to malé trpělo, že je mamka na olympiádě a něco tam chce dokázat. Říkala jsem si, že se musí uklidnit. To byla pro mě velká motivace," podotkla. Letošní podzim chce strávit v USA se svým mužem. Trénovat ale nebude, spíše prý bude chodit na procházky a občas se projede na kole. Na příští rok pak plánuje pozvolný návrat. "Možná v létě bych začala trénovat, možná na podzim nějaké menší závody," dodala.

Kde se dítě narodí, to ještě neví. "Přemýšlíme o tom. Na Vánoce budeme tady (v ČR), takže uvidíme, jestli potom ještě budu moct někam vůbec letět. Obě možnosti jsou otevřené, ale bude to hlavně záležet, jak se všechno bude vyvíjet a jak budeme oba zdraví," prohlásila Emmons.

V USA už se s manželem chystají navštívit Minnesotu, kde by rádi v budoucnu bydleli. "Chystáme se tam zajet a vybrat si nějaký pozemek," prozradila.

Příští rok by se mohli do Minnesoty nastěhovat do nového bytu. "A stavět dům postupně. Ale to jsou jen plány, všechno nakonec může být jinak," dodala.

Autor:

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat