Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Stříbrná sedmibojařka Blonská dopovala

Sport

  10:33
PEKING - Ukrajinská sedmibojařka Ljudmila Blonská měla podle francouzského listu l'Equipe pozitivní test na anabolické steroidy a Mezinárodní olympijský výbor už jí odebral stříbrnou medaili z her v Pekingu. Pokud se informace potvrdí, na druhé místo se posune Američanka Hyleas Fountainová a bronz připadne Rusce Taťjaně Černovové.

Blonska byla odhalena. foto: AFP


Blonská by byla druhým sportovcem, který přišel o medaili v Pekingu kvůli dopingu. Střelec Kim Čong-so z KLDR už musel vrátit stříbro z libovolné pistole a bronz ze vzduchové pistoli.


Třicetiletá Ukrajinka, která skončila v sedmiboji za krajankou Nataljí
Dobryňskou, už má za sebou dvouletý trest za doping. V roce 2003 neprošla dopingovou kontrolou na mítinku ve francouzském Arles, v jejím těle byly odhaleny rovněž anabolické steroidy. Nyní by jí hrozil doživotní distanc.


Vítězka letošního vícebojařského mítinku v Kladně se po úspěchu v olympijské soutěži odmítla o své dopingové minulosti bavit. "Už je to všechno za mnou. Udělala jsem chybu, ale vrátila jsem se. Ti, kteří prohlašují, že bych neměla mít právo startovat na olympiádě, by se měli podívat do zrcadla," řekla minulou sobotu.

Autor: