Čtvrtek 1. prosince 2022, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Strýcová: ‚Jsem sra....‘ Kouč s ní nesouhlasil a tenistka předvedla velký obrat

Sport

  15:30
DUBAJ - Opět potvrdila pověst svérázné hráčky. Barbora Strýcová prohrávala ve 2. kole turnaje v Dubaji s Němkou Julií Görgesovou už 2:6, 0:3. Házela raketou. Nedařilo se jí. Jenže po 105 minutách duelu nakonec slavila výhru 2:6, 6:3, 6:1. Pomohl jí i svérázný pohovor s koučem Tomášem Krupou.

Barbora Strýcová děkuje fanouškům. foto: ČTK/AP

Devětadvacetiletá fedcupová reprezentantka vstoupila do utkání ztrátou servisu. Úvodní set ztratila za půl hodiny.

Pomohla ji ale návštěva trenéra Krupy. „Musíš se trochu zkoncentrovat a ne jenom lámat rukama,“ radil jí. Strýcová opáčila: „Já to nedokážu, chápeš to? Jsem prostě sr..., nic víc nejsem.“

Stav 2:6 a 0:3? Pro Báru Strýcovou žádný problém! Česká tenistka si v zápase s Julií Görgesovou nevěděla rady, a vypadalo to na rychlý konec. Ve druhém setu však Bára vyhrála šest her v řadě, a srovnala na 1:1. V rozhodujícím třetím setu již dominovala 47. hráčka světa, která se po výhře 3:6, 6:3 a 6:1 může radovat z postupu do čtvrtfinále!V příloženém videu však můžete vidět, že se pro Báru dnešní zápas nevyvíjel příliš dobře. :-)

Zveřejnil(a) Tenis dne 17. únor 2016

Strýcová schovávala hlavu do ručníku. Vyčítala si, že opakuje chyby. „Ale pořád se dá hrát,“ přesvědčoval ji Krupa.

„Jenže já to nedokážu, chápeš?“ opakovala Strýcová v rozhovoru, který zachytily televizní kamery a mikrofony.

„Musíš. Dokážeš to. Nejsi takový sr... Pojď. Malinko to podrž, ona dělá spoustu chyb, musíš zůstat v zápase, to je celé. Jedem, zaber!“ motivoval ji Krupa.

Rychlé zlepšení nepřišlo, Strýcová ve druhé sadě brzy prohrávala 0:3. Pak ale nastal obrat: Češka vyhrála devět her v řadě a zápas už nepustila.

Není to poprvé, co temperamentní Strýcovou zachytily kamery, jak dává průchod emocím na kurtu. Známý je případ z finále turnaje v Praze v roce 2010, kdy si při poradě s bývalým koučem Jakubem Záhlavou ulevila: „Prostě mně mr.. v hlavě. Já na ní se.., mě nezajímá.“ A nakonec s Maďarkou Szavaovou prohrála.

Otakar Černý, tehdejší šéf sportu České televize, v reakci na vulgarity prohlásil, že už její zápasy na obrazovkách ČT nepoběží.

Nyní však po emotivní reakci přišel vítězný obrat - a Strýcová může vyhlížet čtvrtfinále. Její další soupeřkou bude dnes zhruba od 17:30 hodin bývalá světová jednička Ana Ivanovičová ze Srbska, která vyřadila nejvýše nasazenou Rumunku Simonu Halepovou.

Autoři:

Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP
Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP

Honí vás mlsná? Co místo bramborových chipsů sáhnout po červících? Budete se divit, ale takhle pochoutka se skvěle hodí pro narozeninové oslavy,...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat