Pátek 18. června 2021svátek má Milan 15 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Sudí to podělali. ‚NFL si přálo mít v Super Bowlu Los Angeles,‘ zuří hvězdný Harden

Nickell Robey-Coleman slaví účast Rams v Super Bowlu. Los Angeles tam ale po... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nickell Robey-Coleman slaví účast Rams v Super Bowlu. Los Angeles tam ale po... | foto: ČTK/AP

new orleans Super Bowl – každoročně nejsledovanější a zároveň nejštědřeji hodnocená jednorázová sportovní akce na světě. A váš tým se jej nezúčastní jen kvůli kardinálnímu omylu rozhodčích. – Tak se musí cítit hráči amerického fotbalu z týmu New Orleans Saints a jejich fanoušci po nedělním semifinále play-off s Los Angeles Rams.

Celá „fotbalová“ veřejnost se proto nyní ptá, jak se mohla stát tak skandální chyba sudích v soutěži, kde jde o tak velké peníze. 

A kde jsou velké peníze rovněž investovány do moderních technologií, které sudím umožňují zpětně rozpoznat přečin proti pravidlům. Takhle se z účasti v Super Bowlu radují naopak hráči Rams, kteří vyhráli 26:23 v prodloužení.

O co přesně v konferenčním finále NFC (Národní fotbalové konference) šlo?

 Minutu a 45 sekund před koncem čtvrté čtvrtiny cornerback Rams Nickell Robey-Coleman zhruba šest metrů od endzony helmou nedovoleně srazil receivera domácích Tommyleeho Lewise, čímž mu zabránil přijmout přihrávku. 

Pokud však hráč míří přímo do těla soupeře, aniž by si všímal míče, mají ho rozhodčí potrestat za tzv. pass interference. 

Sudí přitom Rams nijak nepokárali, a přestože Saints proměnili následný field goal, jímž se dostali do vedení 23:20, dostali hráči Los Angeles šanci vyrovnat v závěru čtvrté čtvrtiny field goalem na 23:23, což poslalo zápas do prodloužení. 

To stejným způsobem rozhodl v čase 63:13 kopáč Rams Greg Zuerlein.

Přitom pokud by sudí posoudili inkriminovanou situaci jako faul, Zuerlein by už šanci vyrovnat nedostal. Saints by tak získali automatický první down a z času by mohli ubrat tolik, že by soupeř už neměl kdy reagovat.

Proto v kouči Saints Seanu Paytonovi zůstala po zápase velká zášť. „Volali mi (zástupci soutěže), že to rozhodčí podělali. Nevím, jestli se někdy stalo zjevnější pass interference. S tímhle se pravděpodobně nikdy nevyrovnáme,“ smutnil. 

Servítky si nebrala ani basketbalová hvězda James Harden. „NFL chtěla LA v Super Bowlu, je to prosté a jednoduché,“ uvedl na Twitteru.

Finále si Los Angeles zahraje 4. února od 00.30 SEČ s New England Patriots.

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Pitný režim kojence: Na co si dát pozor?
Pitný režim kojence: Na co si dát pozor?

Pitný režim vašeho miminka je stejně důležitý jako kvalitní strava. Maminky ale často neví, jak je to s ním u kojenců a batolat. Stačí mateřské...