Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sudová je bez medaile. V Rakousku skončila nakonec až šestnáctá

Sport

  12:23
Kreischberg (Rakousko) - Akrobatická lyžařka Nikola Sudová se neprobojovala do superfinále jízdy v boulích na mistrovství světa v Kreischbergu a skončila bez medaile. Ve finálové jízdě dnes udělala chybu mezi můstky a do šestice, která bude bojovat o stupně vítězů, se nevešla. Celkově skončila šestnáctá.

Nikola Sudová foto: ČTK

Nikola Sudová.
Letím! Česká boulařka Nikola Sudová
Nikola Sudová.
Slušivá beranice. Nikola Sudová představila oblečení pro olympiádu v Soči.

Z kvalifikace Sudová postoupila jako šestá, což by na superfinále stačilo. Ve finálové jízdě ale jela o něco pomaleji než v kvalifikaci a především musela korigovat chybu mezi můstky. Dostala se lehce do záklonu, přišlápla si špičku a na moment vypadla z rytmu. Sice se brzy srovnala, ale dostala za jízdu nižší známky. Zařadila přitom opět solidní skoky - helikoptéru s roznožkou a salto s krosem.

„Jsem naštvaná na sebe, já udělám tady takovou chybu,“ řekla novinářům, ale přitom se smála. Sudová je totiž mistryní technické jízdy, zvládá i skoky, jen rychlost je její slabou stránkou. Proto taková chyba překvapila i ji.

„Byla to taková rána z čistého nebe, najednou jsem měla zkřížený špičky, ani nevím, jak se to stalo. Skoky dobré, rychlost dobrá, ale v jedné bouli jsem najednou měla zkřížený špičky,“ okomentovala své zaváhání.

Kiks možná pramenil z toho, že trať je mírná a snadná a Sudová ji podcenila. „Trochu přituhlo, trochu se to zrychlilo, bylo to hlubší, ale jelo se mi dobře. A najednou problém, i když jsem měla pocit, že jedu v pořádku,“ hledala možnou příčinu.

Ta nejspíš spočívala v záklonu. „Říkal to Radek (trenér Herot), z toho to možná pramenilo. Špičky v záklonu začnou rychleji plavat, asi to byl ten důvod,“ uznala.

Dohromady Sudová dostala známku 73,41 bodu a 16. místo je při osmé účasti na světovém šampionátu její třetí nejhorší výsledek. Hůře skončila jen dvakrát při premiéře mezi elitou před 14 lety ve Whistleru, pak skončila vždy v desítce včetně stříbra z roku 2005 a bronzu z roku 2009.

Autoři: ,