Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Super Bowl: Arizona vs. Pittsburgh

Sport

  9:50
PRAHA - Nejsledovanější sportovní událost první poloviny roku - Super Bowl - již zná své aktéry. Ve finále ligy amerického fotbalu (NFL) se za dva týdny střetnou Arizona Cardinals a Pittsburgh Steelers. Rozhodli o tom noční finále obou konferencí. A třiačtyřicátý Super Bowl bude zase pln zajímavých příběhů. Kdo se nakonec bude radovat?

Zákrok obránce Baltimoru (v bílém) přišel pozdě, Holmes právě položil úvodní touchdown.

"Kdo tomuto sportu nerozumí, nedokáže pochopit jeho krásu," to jsou slova jednoho nejmenovaného komentátora české sportovní stanice. Kdo ovšem alespoň na chvíli včera mezi devátou večerní a dnešní třetí hodinou ranní zapnul stanici Nova sport, musely jej třeskuté finálové bitvy konferencí NFL pohltit.

Byly to asi nejlepší zápasy letošní sezóny. A to přesto, že v Americké konferenci na sebe narazily nejlepší obrany soutěže a v  Národní zase vládla sezóně obrana Arizony. Dnes v noci jako by na to všechny strany zapomněly. Hrály se dvě opravdu nádherné bitvy, plné tvrdých střetů, neuvěřitelných zvratů, ale také úžasných běhů a touchdownů. Komentátoři obou zápasů na jeho konci ani nemohli mluvit!

Ve finále Národní konference si poradila Arizona s Philadephií 32:25. Byla to neuvěřitelná bitva - Cardinals díky skvělé obraně a smrtícím běhům vedli po poločase již 24:6, ovšem ve třetí čtvrtině nezkušený celek totálně selhal a Eagles najednou byli o krok vpřed - 25:24. Domácí "kardinálové" se ale před 70 tisíci fanoušky naposledy zvedli. V důležitých chvílích poslední čtvrtiny se mohli spolehnout na veterána Kurta Warnera. Legendární sedmatřicetiletý quarterback (rozehrávač) adresoval svým spoluhráčům další přesné přihrávky a domácí se nakonec mohli radovat z výhry 32:25.

VIDEO ZDE - ARIZONA vs. PHILADELPHIA 32:25:

Warner tak bude usilovat o svůj druhý Super Bowl a třetí cenu MVP pro nejlepšího hráče finále. Pokud se mu to s mladým týmem Cardinals povede, vstupenku do Síně slávy NFL má jistou. Pro Arizonu to může být první Super Bowl v klubové historii.

Nezdolní Oceláři se svým vůdcem Big Benem
To "Oceláři" měli proti Baltimoru zápas po celou dobu pevně v rukou. Již v první čtvrtině si vypracovali náskok, který ve třetí přesným kopem navýšili na devítibodový a poté pečlivou obranou (jak jinak u nejlepší defenzivy ligy) drželi Ravens na uzdě. Fanoušci NFL se tak mohou ve finále těšit na další kousky sehraného dua Bena Roethlisbergera a Santonia Holmese.

Tak jako v dnešním finále Americké konference, kdy "Big Ben" pod velkým tlakem přesně našel právě expres jménem Holmes a ten 70 yardovým během a krásným skokem položil první velmi důležitý touchdown. Pittsburgh bude usilovat o svůj šestý Super Bowl a druhý v tomto tisíciletí (triumfovali v roce 2003).

VIDEO ZDE - PITTSBURGH vs. BALTIMORE 23:14:


Kdo se 1. února bude radovat na stadionu Tampy? Mladý celek Arizony vedený zkušeným mazákem Warnerem nebo naopak oceloví bijci Pittsburghem, které táhne relativně mladý, přesto zkušený rozehrávač Roethlisberger, přezdívaný pro svou nezvykle robustní postavu Big Ben?

Autoři: