8. srpna 2015 17:54 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

V Argentině exhumovali tělo legendárního Fangia, dva muži se dožadovali testu otcovství

Juan Manuel Fangio. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Juan Manuel Fangio. | foto: wikipedia.com

BUENOS AIRES Argentinské úřady exhumovaly na příkaz soudu tělo pětinásobného mistra světa F1 Juana Manuela Fangia, aby mohl být proveden test otcovství. O exhumaci požádali dvacet let po smrti legendárního jezdce dva muži, kteří tvrdí, že jsou jeho potomky.

Fangiovy ostatky byly vyzvednuty z rodinné hrobky v jeho rodném městě Balcarce v pátek a byly převezeny do místní márnice, kde budou odebrány vzorky DNA. Výsledky analýzy budou k dispozici za jeden až dva měsíce.

Legendární závodník, jenž zemřel v roce 1995 ve věku 84 let, se nikdy neoženil a za svého života žádné děti za vlastní neuznal. Všechen svůj majetek zanechal nadaci a muzeu, které nese jeho jméno.

Juan Manuel Fangio na snímku z roku 1984.
Pomník argentinského jezdce Fangia v Monacu.

O exhumaci požádal bývalý automobilový jezdec Oscar Espinosa, jemuž je nyní 77 let. Podle něj měl Fangio v 50. letech minulého století s jeho matkou dlouhodobý vztah. Uznání otcovství se domáhá i další muž, Ruben Vázquez, který rovněž tvrdí, že je Fangiovým biologickým synem.

Pět titulů mistra světa získal Fangio v letech 1951 až 1957. Vyhrál celkem 24 Velkých cen, kariéru ukončil v roce 1958. Jeho pět titulů překonal až v roce 2003 Němec Michael Schumacher, který vyhrál šampionát sedmkrát.

Ruben Vázquez (uprostřed) u převozu pozůstatků Juana Manuela Fangia, o němž...

Ruben Vázquez (uprostřed) u převozu pozůstatků Juana Manuela Fangia, o němž tvrdí, že je jeho otec.

ČTK