Úterý 7. února 2023, svátek má Veronika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Koukalová se promění v televizní expertku: Hlavně nesmím nic vyslepičit

US Open

  13:19
PRAHA - Nebýt jí, možná by Češky finále vůbec nehrály. V chladné a deštivé Seville vybojovala Klára Koukalová důležitý bod v prvním kole Fed Cupu proti Španělsku. Díky dobrým výkonům v první polovině sezony se dostala do nominace i v dalším zápase proti Itálii.

Klára Zakopalová. foto: Reuters

Jenže domácí finále si Klára Koukalová zase nezahraje. Stejně jako při triumfu v roce 2012, kdy zůstala náhradnicí.

„Samozřejmě mě to mrzí, ale musím být soudná. Nebylo by fér říkat, že bych tam měla být na úkor někoho jiného. Momentální forma je rozhodující a holky si nominaci za celý rok zaslouží,“ uznala Koukalová, před rozvodem Zakopalová.

Dvaatřicetiletá tenistka z Prahy zažila nejlepší půlrok v kariéře. Ovládla únorovýpodnik ve Florianópolis, hrála finále v Hobartu i v Rio de Janeiru. Na jaře a v létě ji však srážely alergie, po porážkách si nevěřila. Na US Open ani na 11. pokus nevyhrála zápas. Spadla na 41. místo žebříčku WTA.

Přestože chybí ve výběru kapitána Petra Pály, finálovou atmosféru si užije v jiné roli. O víkendu bude při přenosech expertkou České televize. „Těším se moc,“ přikývne sympatická blondýna. „Myslím, že moje zkušenosti k něčemu budou a divák uslyší zase něco jiného.“

Klára Zakopalová (vlevo) a Španělka Garbine Muguruzaová
Česká tenistka Klára Zakopalová.
Klára Zakopalová.
Klára Zakopalová.

Na kamery už je zvyklá jako hráčka z rozhovorů, takže nervózní nebude. „Znám všechny holky, vím, jak to tady chodí. Budu mluvit o něčem, co znám. Snad to nebude taková ostuda.“

Kvitová a spol. si už z kamarádky dělaly legraci. „Prý si mám dávat pozor, abych něco nevyslepičila,“ rozesmála se Koukalová.

Na závěr si otestujme novou roli české tenistky. „Kláro, jak byste okomentovala šance obou týmů?“

„Řekla bych tak sedmdesát na třicet pro nás. Jsem přesvědčená, že Česko vyhraje. Snad budu mít pravdu.“

O víkendu se ukáže.

Autor:

Mohlo by vás zajímat