Středa 28. února 2024, svátek má Lumír
130 let

Lidovky.cz

Tenisový rok patřil Karolíně Plíškové: přes sto zápasů a velký kariérní průlom

Asie

  14:00aktualizováno  18:00
PRAHA - Karolína Plíšková se stala českým sportovním fenoménem. Má za sebou průlomový rok, během kterého tato vyhlášená flegmatička odehrála těžko uvěřitelných sto deset zápasů na okruhu WTA. Nakoukla do elitní světové desítky a zajistila České republice zisk dalšího Fed Cupu.

Česká tenistka Karolína Plíšková na vyhlašování Českého slavíka. foto: Profimedia.cz

K tenisovým zápasům přistupuje v klidu, snaží se zbytečně nestresovat. Pomáhá jí to k lepší koncentraci a následně i výkonům a výsledkům.

„Byla to pro mě nová zkušenost, plusová zkušenost. Mohla jsem zahrát líp, šance tam byly, ale hroutit se z toho nebudu. Že není výhra, je blbé, ale doufám, že se poučím pro příště a že takové zápasy můžu zvládnout,“ okomentovala Plíšková v polovině listopadu porážku s Ruskou Marií Šarapovovou z prvního dne finálového programu Fed Cupu.

Karolína Plíšková oslavuje vítězství ve Fed Cupu.

Zleva Barbora Strýcová, Karolína Plíšková z ČR v zápase proti páru Anastasia Pavljučenkovová a Jelena Vesninová z Ruska.

Druhý den už byla hrdinkou. Nepoložil ji ani fakt, že do dvouhry s Anastasií Pavljučenkovovou nastupovala za nepříznivého stavu 1:2 a stála tak před nutností vyhrát. Těžký zápas zvládla, ale odpočinout si nemohla. Ihned totiž po boku Barbory Strýcové nastoupila do rozhodující čtyřhry. A ačkoliv se nepovažuje za dobrou deblistku, klíčový duel společně zvládly.

„Teď nechci raketu dva týdny vidět,“ ulevila si třiadvacetiletá tenistka po konci fedcupového finále. Se sestrou pak vyrazila na dovolenou do Dubaje, kde si užívala nákupy a pláže. Ale jen týden. Další pak odpočívala doma, navštívila i několik společenských akcí. Odvážnými šaty zaujala například na předávání Českého slavíka.

Česká tenistka Karolína Plíšková na vyhlašování Českého slavíka.

Česká tenistka Karolína Plíšková na vyhlašování Českého slavíka.

Poté už zamířila tenistka, která zakončila sezonu na jedenáctém místě žebříčku WTA, do Asie na prestižní exhibiční IPTL ligu. Během necelých tří týdnů se opět hodně nacestovala. Kromě Dillí a Kóbe navštívila například znovu i Dubaj. A s týmem Singapore Slammers celou soutěž vyhrála, když dokázala porazit mimo jiné i Serenu Williamsovou.

Hned po návratu navštívila vyhlášení ankety Sportovec roku, kde společně s Lucií Šafářovou a nehrajícím kapitánem Petrem Pálou převzala první místo v týmové kategorii.

Sportovec roku: Nejlepším kolektivem byl vyhlášen tenisový fedcupový tým. Ocenění převzali (zleva) Karolína Plíšková, kapitán Petr Pála a Lucie Šafářová.

Ani během vánočních svátků se však nezastavila. Přiznala, že ještě na poslední chvíli sháněla dárky a navíc jí do diáře přibyl nečekaný záznam. Na přelomu roku totiž v Austrálii nahradí zraněnou Šafářovou na tradičním Hopman Cupu, na který musela trénovat i na Štědrý den.

Tréninková morálka české tenisové kometě nechybí. Teď už jen zbývá splnit si velký sen - vyhrát grandslam.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!