Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tenisový rok patřil Karolíně Plíškové: přes sto zápasů a velký kariérní průlom

B. J. King Cup

  14:00aktualizováno  18:00
PRAHA - Karolína Plíšková se stala českým sportovním fenoménem. Má za sebou průlomový rok, během kterého tato vyhlášená flegmatička odehrála těžko uvěřitelných sto deset zápasů na okruhu WTA. Nakoukla do elitní světové desítky a zajistila České republice zisk dalšího Fed Cupu.

Česká tenistka Karolína Plíšková na vyhlašování Českého slavíka. foto: Profimedia.cz

K tenisovým zápasům přistupuje v klidu, snaží se zbytečně nestresovat. Pomáhá jí to k lepší koncentraci a následně i výkonům a výsledkům.

„Byla to pro mě nová zkušenost, plusová zkušenost. Mohla jsem zahrát líp, šance tam byly, ale hroutit se z toho nebudu. Že není výhra, je blbé, ale doufám, že se poučím pro příště a že takové zápasy můžu zvládnout,“ okomentovala Plíšková v polovině listopadu porážku s Ruskou Marií Šarapovovou z prvního dne finálového programu Fed Cupu.

Karolína Plíšková oslavuje vítězství ve Fed Cupu.

Karolína Plíšková oslavuje vítězství ve Fed Cupu.

Zleva Barbora Strýcová, Karolína Plíšková z ČR v zápase proti páru Anastasia...

Zleva Barbora Strýcová, Karolína Plíšková z ČR v zápase proti páru Anastasia Pavljučenkovová a Jelena Vesninová z Ruska.

Druhý den už byla hrdinkou. Nepoložil ji ani fakt, že do dvouhry s Anastasií Pavljučenkovovou nastupovala za nepříznivého stavu 1:2 a stála tak před nutností vyhrát. Těžký zápas zvládla, ale odpočinout si nemohla. Ihned totiž po boku Barbory Strýcové nastoupila do rozhodující čtyřhry. A ačkoliv se nepovažuje za dobrou deblistku, klíčový duel společně zvládly.

„Teď nechci raketu dva týdny vidět,“ ulevila si třiadvacetiletá tenistka po konci fedcupového finále. Se sestrou pak vyrazila na dovolenou do Dubaje, kde si užívala nákupy a pláže. Ale jen týden. Další pak odpočívala doma, navštívila i několik společenských akcí. Odvážnými šaty zaujala například na předávání Českého slavíka.

Česká tenistka Karolína Plíšková na vyhlašování Českého slavíka.

Česká tenistka Karolína Plíšková na vyhlašování Českého slavíka.

Česká tenistka Karolína Plíšková na vyhlašování Českého slavíka.

Česká tenistka Karolína Plíšková na vyhlašování Českého slavíka.

Poté už zamířila tenistka, která zakončila sezonu na jedenáctém místě žebříčku WTA, do Asie na prestižní exhibiční IPTL ligu. Během necelých tří týdnů se opět hodně nacestovala. Kromě Dillí a Kóbe navštívila například znovu i Dubaj. A s týmem Singapore Slammers celou soutěž vyhrála, když dokázala porazit mimo jiné i Serenu Williamsovou.

Hned po návratu navštívila vyhlášení ankety Sportovec roku, kde společně s Lucií Šafářovou a nehrajícím kapitánem Petrem Pálou převzala první místo v týmové kategorii.

Sportovec roku: Nejlepším kolektivem byl vyhlášen tenisový fedcupový tým....

Sportovec roku: Nejlepším kolektivem byl vyhlášen tenisový fedcupový tým. Ocenění převzali (zleva) Karolína Plíšková, kapitán Petr Pála a Lucie Šafářová.

Ani během vánočních svátků se však nezastavila. Přiznala, že ještě na poslední chvíli sháněla dárky a navíc jí do diáře přibyl nečekaný záznam. Na přelomu roku totiž v Austrálii nahradí zraněnou Šafářovou na tradičním Hopman Cupu, na který musela trénovat i na Štědrý den.

Tréninková morálka české tenisové kometě nechybí. Teď už jen zbývá splnit si velký sen - vyhrát grandslam.

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

LETNÍ SOUTĚŽ: Poslední šance, zapojte se a vyhrajte věci za tisíce korun
LETNÍ SOUTĚŽ: Poslední šance, zapojte se a vyhrajte věci za tisíce korun

Vítejte v posledním – 10. týdnu soutěže. Opět hrajeme o 7 cen, mezi kterými najdete set hraček od Fisher-Price, doplňky stravy od NaturaMed,...

Mohlo by vás zajímat