26. září 2009 10:29 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Tenisová legenda Nováček: Becker mi přijde zábavnější

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Boris Becker jako nejmladší vítěz Wimbledonu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Boris Becker jako nejmladší vítěz Wimbledonu. | foto: www.dw-world.de

PRAHA Boris Becker, Mats Wilander a Stefan Edberg, bývalé světové jedničky, které mají na kontě dohromady devatenáct grandslamových titulů ve dvouhře.

Oni a dalších pět legendárních tenistů se 21. listopadu představí na exhibici v O2 areně. "Taková akce přiblíží Prahu světu a světový tenis zase Praze," usmíval se bývalý český tenista Karel Nováček (44), který se na kurtu také objeví. Právě díky němu se může celá akce za necelý měsíc uskutečnit.

Becker v Praze

Exhibice bývalých tenisových hvězd

- 21. listopadu se v pražské O2­areně uskuteční přátelské utkání legendárních tenistů nazvané Advantage Tennis.

- Odehrají se čtyři zápasy (dva singly, dva debly), ve kterých proti sobě nastoupí přátelé Karla Nováčka (Jiří Novák, Mats Wilander a Stefan Edberg) a ­Borise Beckera (Henri Leconte, Carl-Uwe Steeb a Eric Jelen).

- 20. 11. se v Paláci Žofín koná zahajovací galavečer, kde si legendy zatančí ve stylu StarDance.

Čím se vlastně živíte po ukončení aktivní kariéry?

Pracuji jako finanční poradce v­USA. V době finanční krize je to těžké. Snad bude lépe.

Pořád si najdete čas na tenis?

Tenisu se věnuji aktivně. Sice nehraju tolik zápasů, ale trénuju a udržuju se ve formě. Loni jsem v USA odehrál pět turnajů Champions tour, což je akce pro bývalé profesionální hráče. Letos jsem byl zatím jen na jednom, proto se na pražskou exhibici už teď moc těším,

Sledujete tenis i v televizi?

Když naši hráči bojovali o finále Davis Cupu v Chorvatsku, tak jsem fandil. Díval jsem se na internetu, až mě z toho bolely oči.

Je pravda, že vaše dobré vztahy s­tenisovými legendami pomohly celou událost realizovat?

Nejde jen tak zvednout telefon a­dostat tyhle lidi do Prahy. Až díky přátelstvím, které jsem s nimi pěstoval celá léta, se může dát taková akce dohromady.

Ke kterému z nich máte nejblíže?

Nejvíc jsem v kontaktu s Wilanderem a Carlem Uwem Steebem. Volám si ale samozřejmě s Beckerem a Edbergem. Dobré vztahy se mezi tenisty udržují pořád.

Musel jste je hodně přemlouvat?

Celá idea se jim líbila, takže to bylo spíš takové domlouvání než přemlouvání. Ptali se na termín, aby si vyřídili věci, které s tím souvisí. Praha také sehrála svou roli. Tenisté se sem rádi vracejí.

Má být podle vás exhibice spíš vážná, nebo zábavná?

To je balanc, který hráči světové třídy umějí najít. Musí tam být určitá serióznost a zároveň humor. O­něm přece exhibice jsou. Ideální je tudíž kombinace obou.

Kdo je větší srandista, Becker, nebo Edberg?

Boris mi přijde zábavnější, ale je to jen můj subjektivní dojem. Edberg je zase vážnější. Na kurtu to bude zajímavá kombinace.

  • 2Diskuse
politik09 tohle je výživnější čtění ... 12:05 28.9.2009
politik09 to je hodně dobrý ... 17:56 27.9.2009