Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

I přes zpřísnění opatření bude Australian Open pokračovat. Diváci se už na tribuny ale nepodívají

Petra Kvitová zvládla vstup do grandslamového Australian Open foto: Reuters

Melbourne - První grandslam tenisové sezony Australian Open bude i po zpřísnění protikoronavirových opatření pokračovat. Zápasy ale budou od soboty bez diváků. Po objevení třinácti případů nakažlivější mutace koronaviru to oznámil premiér státu Victoria Daniel Andrews.
  11:27

Obyvatelé Victorie podle nových opatření můžou opustit domov pouze v jasně daných případech a do středy také budou zavřeny školy a byly zakázané hromadné akce včetně svateb nebo bohoslužeb. Opatření se dotknou také tenistů v Melbourne, kteří budou v přísnější „bublině“ než dosud.

Petra Kvitová zvládla vstup do grandslamového Australian Open
Petra Kvitová zvládla vstup do grandslamového Australian Open

„Už s tím mají roční zkušenost,“ uvedl ředitel Australian Open Craig Tiley a upřesnil, že půjde o podobný režim, jaký byl zavedený na většině předchozích turnajů. „Předchozích pět dní bylo (díky fanouškům na tribunách) výjimečných, dalších pět dní to bude návrat k tomu, co už znají,“ dodal.

Australian Open dosud mohlo v průběhu jednoho dne navštívit maximálně 30 tisíc fanoušků, což je zhruba polovina obvyklého počtu. Povolenou kapacitu se ale zatím ani jednou nepodařilo naplnit, maximem bylo čtvrtečních 21.010 příznivců.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!