Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tenista Novák se rozloučil s domácími diváky

Sport

  19:58
PROSTĚJOV - Český tenista Jiří Novák se ve dvouhře rozloučil s domácími fanoušky. Někdejší pátý hráč světa a dlouholetý daviscupový reprezentant nestačil v druhém kole prostějovského challengeru na Argentince Juana Pabla Guzmana.

Jiří Novák foto: Zdeněk NěmecČTK

S Jihoameričanem hrajícím levou rukou odehrál Novák vyrovnaný zápas, ale prohrál 3:6 a 4:6. Znovu se dočkal ovací vestoje a se způsobem, jakým se s fanoušky rozloučil, byl spokojený.

"Hrál jsem v minulosti samozřejmě lepší zápasy, ale jsem spokojen, že se mohu loučit se vztyčenou hlavou," řekl. Tenisovou raketu prý bude brát do ruky i nadále, možná bude hrát menší turnaje v zahraničí a bude se podílet na přípravě mladých hráčů v prostějovském klubu.
Navíc na Czech Open je ještě ve hře ve čtyřhře s Tomášem Berdychem. Nejvíc se však chce věnovat rodině a dětem. Michal Tabara, který postoupil do hlavního turnaje z kvalifikace, vyřadil nejvýše nasazeného Dominika Hrbatého. Po utkání, které muselo být v závěru
třetí sady přerušeno kvůli průtrži mračen a krupobití, Tabara uznal, že mu přálo štěstí.

"Věděl jsem, že Dominik není v poslední době ve své kůži, ve svých utkáních se dost trápil. V klíčových chvílích jsem dnes dělal méně chyb než on," uvedl vítěz. Zápas s jiným Slovákem Ivem Klecem nedohrál kvůli zdravotním problémům osmý nasazený Jan Hájek, účastník třetího kola grandslamového Roland Garros.

Obhájce prostějovského titulu měl dýchací problémy a dělaly se mu mžitky před očima, proto raději odjel na vyšetření do nemocnice. V zápasu pražských tenistů vyhrál Bohdan Ulihrach nad Jiřím Vaňkem. "Velmi dobře se známe, jsme z jednoho klubu, hráváme spolu obden a nemáme se čím překvapit," komentoval duel Ulihrach, který zvítězil 6:3 a 6:4. Oba se znovu uvidí zanedlouho. "Až dohraji v Prostějově také já, musíme s Jirkou ještě oslavit narození jeho syna před pěti dny," prozradil vítěz.

Dvouhra - 2. kolo:
Tabara (ČR) - Hrbatý (1-SR) 7:6 (7:5), 5:7, 7:5, Ulihrach - Vaněk (oba ČR) 6:3, 6:4, Seppi (7-It.) - J. Minář (ČR) 6:4, 3:6, 6:4, Klec (SR) - Hájek (8-ČR) 3:6, 5:0 skreč, Guzman (Arg.) - Novák (ČR) 6:4, 6:3, Mayer (2-Něm.) - Andujar (Šp.) 6:2, 6:7 (4:7), 6:1, Karanušič (Chorv.) - Saretta (Braz.) 7:6 (7:5), 7:6 (7:0).
Autoři: ,

Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?
Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?

Mražené produkty od Nowaca jsou navrženy pro snadnou a rychlou přípravu. Jsou tak naprosto ideální, když k vám přijde nečekaná návštěva nebo už...