Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Tenisté USA a Austrálie se udrželi v elitní skupině Davis Cupu

Davis Cup

  7:00
PRAHA - Tenisté USA a Austrálie získali už po čtyřhře jistotu, že budou hrát Světovou skupinu Davisova poháru i v příštím roce. O tom, že tým USA zůstane mezi elitou 25. rokem v řadě, rozhodl nejlepší deblový pár posledních let dvojčata Bob a Mike Bryanovi. Slovenská dvojice Norbert Gombos, Lukáš Lacko neměla v Chicagu šanci.

Bob a Mike Bryntové (vlevo) a Leander Paes s Radkem Štěpánkem foto: Reuters

Nedostižný náskok 3:0 má také Austrálie na domácí půdě v Perthu, což zařídili Lleyton Hewitt a Chris Guccione, kteří porazili Denise Istomina a Farucha Dustova z Uzbekistánu 6:3, 7:6 a 6:2.

Austrálie, která se letos do elitní skupiny vrátila poprvé od roku 2007 a vypadla v 1. kole s jistým finalistou a přemožitelem Čechů Francií, tak zatím neztratila ani set.

Indie ani Kolumbie se nevzdávají

Rozhodující krok k setrvání ve Světové skupině nedokázalo udělat Srbsko v Indii ani Kanaďané, kteří hostí Kolumbii. Indický deblový pár Rohan Bopanna, Leander Paes předvedl ve čtyřhře s Ilijou Bozoljacem a Nenadem Zimonjičem skvělý obrat a po výhře 1:6, 6:7, 6:3, 6:3, 8:6 snížil na 1:2.

K udržení mají po čtyřhrách blíže Chorvati v Nizozemsku, Brazilci proti Španělům, 2:1 vedou také Izraelci nad Argentinou a Belgie v utkání proti Ukrajině, které se stejně jako duel Izrael - Argentina hraje na neutrální půdě.

Autoři: ,