17. července 2011 10:35 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Tenistky příští ročník Fed Cupu zahájí v Německu

Petra Kvitová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petra Kvitová | foto: Reuters

KÓBE České tenistky se v prvním kole příštího ročníku Fed Cupu utkají se silným Německem, soupeř bude mít výhodu domácího prostředí. Rozhodl o tom dnešní los v japonském Kóbe. Hrát se bude 4. a 5. února.

Soupeř má hned dvě hráčky v elitní světové dvacítce. Žebříčkovou jedničkou německého týmu je jedenáctá hráčka aktuálního pořadí WTA Andrea Petkovicová, dvojkou pak světová šestnáctka Julia Görgesová. V týmu navíc figuruje i semifinalistka letošního Wimbledonu talentovaná Sabine Lisická.

Svěřenkyně kapitána Petra Pály, které v letošním roce postoupily do listopadového finále proti Rusku, se s Němkami naposledy utkaly loni v prvním kole Světové skupiny. V Brně zvítězily po boji těsně 3:2, když o svém triumfu rozhodly až v závěrečné čtyřhře.

V celkové bilanci s Německem mají české a československé tenistky jasně navrch v poměru 5:1, prohrály pouze v roce 1987.

Los 1. kola Světové skupiny:

Německo - Česká republika, Rusko - Španělsko, Belgie - Srbsko, Itálie - Ukrajina.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.