Středa 8. května 2024, Den vítězství

Teplice vypadly z Poháru ČMFS

18:58
OLOMOUC - Teplice jsou dalším prvoligovým týmem, který skončil v Poháru ČMFS. V souboji s druholigovou HFK Olomouc svěřenci trenéra Petra Rady vedli, nadšeně bojující domácí však zápas otočili a po výhře 2:1 si zajistili postup. V penaltovém rozstřelu s divizním Chomutovem se s Pohárem rozloučil také prvoligový Most.

Teplice prohrály s HFK Olomouc 1:2 foto: Libor Zavoral ČTK

Severočeši vedli od 43. minuty gólem Fenina a po poločase měli i výraznou převahu, za domácí dokázal srovnat po hodině hry Dadák a o postupu od té doby nadšeně hrajícího HFK rozhodl záhy Krutý.

Obrat v utkání nastal po hodině hry. Po chybě v teplické rozehrávce se dostal k odraženému míči Dadák a Slavík se již nestihl zvednout ze země, aby jeho střelu k bližší tyči vytěsnil.

Domácí vyrovnání nabudilo k ještě větší aktivitě a za tři minuty udržel Krutý míč, udělal několik kroků k brance a nártem poslal míč o břevno do sítě. Teplice se sice poté začali hodně tlačit dopředu, ale jejich nápor se tříštil o nadšeně bránící domácí obranu, a tak už olomoucký klub postup uhájil.