Thornton dotáhl Jágra na dva body

10:01
NEW YORK - Těsně před koncem základní části NHL se dramatizuje souboj mezi Joe Thorntonem a Jaromírem Jágrem o nejproduktivnějšího hráče. Útočník San Jose zaznamenal v posledním zápase s Vancouverem čtyři asistence a na famózního Čecha mu zbývají pouhé dva body.

Joe Thornton foto: RICHARD LAMAFP

Jediný gól Sharks, na kterém se kanadský centr nepodílel, vstřelil český útočník Milan Michálek. San Jose vyhrálo 5:4 v prodloužení, které rozhodl Němec Christian Ehrhoff, a přiřadilo se k jistým účastníkům play off.

Vancouver před domácími fanoušky brzy vedl o dva góly, v závěru o jeden. Canucks ale nedokázali ubránit obra v sestavě soupeře Joea Thorntona, který připravil všechny branky znamenající snížení nebo vyrovnání a nakonec i rozhodující trefu německému spoluhráči pouhých 34 sekund po zahájení prodloužení.

"Gól, kterým si zajistíte účast v play off, je o to cennější. Měli jsme hrozný start do sezony, a že jsme zpátky ve hře, je skvělé," uvedl Ehrhoff. "Dnes se ten zápas podobal celé naší sezoně. Na začátku jsme měli problémy, ale nevzdali to a zlomili," doplnil Thornton. Českobudějovický rodák Michálek vstřelil v osmadvacáté minutě svoji sedmnáctou branku v sezoně a postaral se o průběžné vedení 3:2.

Statistika středečních zápasů NHL:
Buffalo - Montreal 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky: 3. Pyatt, 19. Connolly, 43. Briere - 26. Souray. Střely na branku: 34:28. Diváci: 18.201.

Vancouver - San Jose 4:5 v prodl. (2:2, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 7. Ohlund, 11. Näslund, 34. D. Sedin, 47. Allen - 18. G. Stevenson,