Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Kritici se znovu smějí. Je to blázen? Jen věc názoru

Sport

  6:00
PRAHA - Potvrdil, že si rád dělá věci po svém. Trenér hokejového národního týmu Alois Hadamczik úterním rozhodnutím opět naštval řadu fanoušků a tak trochu jim dal náboje, aby se do něj mohli zase strefovat. I tak se totiž dá vyložit tah s angažováním Martina Erata na místo zraněného Vladimíra Sobotky.

Trenér Alois Hadamczik. foto: MAFRA - Michal Šula

Kritici se už teď smějí, že se Hadamczik zbláznil, když do olympijského Soči bere útočníka, který se v NHL naposledy trefil v minulé sezoně (ve 48 zápasech má 21 asistencí). Jistě, hráč Washingtonu už zažil povedenější starty do sezony.

A ano, další uvažovaný „náhradník“ Jiří Hudler v Calgary dal už 14 gólů, za posledních pět týdnů ale jen tři. Nikde není však napsáno, že bude Erat vůbec hrát - zřejmě začne na pozici 13. útočníka. A pokud naskočí, pak zřejmě v defenzivním 4. útoku. Navíc ve Washingtonu asi vědí, co dělají, když v posledních zápasech hraje Erat v elitním útoku vedle Alexandra Ovečkina.

Hudler má kvality na to, aby mohl do Soči klidně jet také. Současný kouč si ale vybral jiné hráče. A na to má Hadamczik nezpochybnitelné právo.