30. dubna 2014 6:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

TIME OUT LN: Nezničitelný judista. Krpálkovi musí přát snad každý

Judista Lukáš Krpálek porazil v druhém kole olympijského turnaje bývalého mistra světa Takamasu Anaie z Japonska a postoupil do čtvrtfinále | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Judista Lukáš Krpálek porazil v druhém kole olympijského turnaje bývalého mistra světa Takamasu Anaie z Japonska a postoupil do čtvrtfinále | foto: ČTK

PRAHA Ne každému sportovci se to podaří, ale judista Lukáš Krpálek se stal hvězdou už ve třiadvaceti. Kdysi získal dva tituly juniorského mistra světa, k nim po čase přidal dva bronzy ze světových šampionátů seniorů, nyní obhájil titul mistra Evropy.

Většinu zápasů vyhrává na ipon čili před časovým limitem. Podle odborníků byl už před lety lepší než legendární majitel evropského i světového kovu Jiří Sosna v jeho věku.

Co ale říkat teď, když Krpálek vyhrál druhé evropské zlato poté, co po zranění ramene nemohl šest týdnů pořádně trénovat a až v posledních dvou týdnech se směl jít „podívat“ na žíněnku? Že je nezničitelný? Zřejmě ano, vždyť ještě před pár dny nevěděl, zda do Francie vůbec poletí.

Urputný boj o znovuzískání titulu okořeněný dalšími čtyřmi ipony přiklonil na Krpálkovu stranu určitě víc fanoušků, než jich měl dřív, a u soupeřů vyvolal ne snad přímo sympatie, ale obdiv a respekt určitě. Dřív se z jeho úspěchů radovali jen příznivci juda, nyní by se jen stěží našel někdo, kdo by mu zlato z Montpellieru nepřál.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!