Středa 31. května 2023, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Nové výzvy zimní královny Sáblíkové

Sport

  14:30
PRAHA - Rychlobruslařka Martina Sáblíková prožívá letos jinou sezonu než ty předchozí: z tří závodů Světového poháru zatím nevyhrála jediný. Možná by to ještě před rokem nebylo nic až zase tak výjimečného, jenže právě to je neblahý úděl dívky, která ve Vancouveru získala dvě olympijská zlata a přidala nečekaný bronz – každé její zaváhání vzbuzuje teď rozpaky.

Martina Sáblíková. foto: ČTK

V závodě patnáctistovky skončila včera v Hamaru až osmá, den předtím dokonce prohrála na své dominantní trati 5000 metrů, přičemž zajela svůj nejhorší čas za poslední čtyři roky. Její trenér už vzdal útok na celkový triumf v seriálu Světového poháru.

Těžko hádat, na kolik Sáblíkovou ovlivnily střevní potíže, kvůli nimž musela vynechat start této sezony. Jedno ale zřejmé je: "Ledová královna", jak se šampionce ze Žďáru nad Sázavou říká, stojí najednou před novou výzvou – výzvou zpět vydobýt svoji slávu.

A dostát tím i pověsti nevídané bojovnice. Podobně jako to ukázala právě už ve Vancouveru, když nemocná startovala na pokraji sil. Všichni víte, jak to dopadlo...