15. listopadu 2012 23:59 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

TIME OUT LN: Topolánkův vzkaz ve fotbalové aféře?

Mirek Topolánek v Bruselu zastupoval soukromou firmu jako expremiér, i když je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mirek Topolánek v Bruselu zastupoval soukromou firmu jako expremiér, i když je... | foto: Lidové noviny

Disciplinární komise se už ve čtvrtek začala věnovat korupci při loňském zápase Jablonce s Plzní. Šéf disciplinárky Jiří Golda totiž dal policii dvoutýdenní náskok při jejím vlastním šetření. Nyní se spolu s kolegy vrhne na sudího Adámka a spol.

Disciplinárka prošetřuje korupci, pozvala si i "Chřestýše"

Leckdo by mohl pochválit, že fotbaloví bafuňáři konečně začnou jednat. Má to však jeden háček. Zatím to podle tvrzení vypadá, že hlavní úlohu při domlouvání korupce hrál bývalý činovník Čáslavi a Táborska Martin Svoboda. Chřestýš, jak zní přezdívka kamaráda plzeňského manažera Adolfa Šádka, však není členem fotbalové asociace. Disciplinárka jej tedy může pozvat, ale on nemusí přijít a nic mu nehrozí.

Tenhle případ tak spíše bude připomínat parlamentní komise. Ty se také vždy ustanovily, aby se navenek něco konalo, ale nikdy nic – na rozdíl od policie – nevyšetřily. Když si v dubnu letošního roku sněmovní komise pozvala expremiéra Mirka Topolánka kvůli odposlechům pražského kmotra Romana Janouška, dopadlo to neslavně. Topolánek prostě vzkázal, že nemá zájem.

Čeká někdo, že ho Chřestýš mít bude?

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!