Čtvrtek 9. května 2024, svátek má Ctibor

Tour de Ski vyhrál suverénní Cologna

16:43
Fiemme - Vítězem Tour de Ski se stal švýcarský běžec na lyžích Dario Cologna, který udržel první místo v dnešním stíhacím závodu na 10 km ve Val di Fiemme. Za ním doběhli Nor Petter Northug a Němec Axel Teichmann. Obhájce prvenství v Tour Lukáš Bauer obsadil jedenácté místo, na které se posunul z 19. pozice.

Suveréní Švýcar Cologna. foto: ČTK

Objev letošní sezony Cologna už od začátku dnešní poslední etapy svůj náskok ještě zvyšoval a bylo zřejmé, že ho jen těžko někdo ohrozí. Poslední metry na vrcholu sjezdovky Alpe Cermis už si vychutnával s vlajkou v rukách. Za ním se ale odehrával tuhý boj. Z páté pozice na startu se postupně kupředu posouval Northug a Teichmanna předjel jen několik stovek metrů před cílem.

Bauer na rozdíl od sobotní dvacítky klasicky měl dnes mnohem lepší den. Z 19. místa na startu zahájil neuvěřitelnou stíhací jízdu a jen těsně se nevešel do elitní desítky, kterou si vytyčil za svůj cíl. V porovnání časů byl dnes rychlejší než celkový vítěz Cologna.