9. ledna 2010 7:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Trenér Šindel: Uspět jsme mohli, i když nejsme lepší

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Jaromír Šindel. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Šindel. | foto: ČTK

PRAHA Vyměnil si letenku a z Kanady se z mistrovství světa vrátil oden dříve. Reprezentační trenér hokejové dvacítky Jaromír Šindel z místa děje pospíchal možná i proto, aby rychle zapomněl na neveselé sedmé místo. "O čem chcete psát?" ptal se včera. "Vždyť už je po pohřbu..."

Co se vám honí hlavou po návratu? Smutek, bezmoc, vztek...?
Zklamání. Všichni jsme si v Kanadě mysleli, že dopadneme poněkud lépe.

Před mistrovstvím jste se netajil vírou v medaili, nakonec ale hrozil sestup z elitní společnosti. Připouštěl jste si vůbec sestupovou realitu?
Já na ni ani nemyslel, ale výsledky pro nás všechny znamenaly skutečně těžké zklamání. Faktem je, že za posledních pět let jsme zdolali jen slabší mužstva. Švédsko, Kanadu nebo Rusko jsme neporazili hodně dlouho.

Jaroslav Holík, který s dvacítkou uhrál dva tituly mistra světa, vás kritizoval za to, že jste byl moc velký optimista a že jste se na české hokejisty do zámoří před šampionátem neodletěl podívat. Co byste mu odpověděl?
Věcnou kritiku umím přijímat, ale on uváděl zavádějící fakta, která nejsou pravdivá. Není totiž pravda, že jsem české hráče ze zámoří neviděl. Po nocích jsem v televizi sledoval 38 zápasů. Hokejovým svazem i mnou byl osobním sledováním hráčů pověřen Franta Musil.

Čím si vysvětlujete, že právě hráči ze zámoří nepodávali výkony, jaké jste i vy nejspíš očekával?
Zmíněné hodnocení určitě neplatí pro všechny. Třeba Kubalík mě obrovsky překvapil. Dost možná že kluci byli v klubech až moc přetěžovaní, a proto nepřijeli v optimální pohodě.

Ještě k vašemu optimismu před šampionátem. Skutečně jste věřil v medaili?
Nesmírně si vážím faktu, že pan Holík vyhrál tituly mistrů světa. Nebylo to jednoduché, ale ani tehdy jsme nebyli lepší než Rusko a Kanada. My i dnes můžeme postavit jedno mužstvo, které se může prosadit také na mistrovství světa, ale rozhodně ne tři. Abychom ale uspěli, musí podat mimořádný výkon brankář a všichni hráči musí být v optimální formě.

Dost dlouho se v Česku probírají neuspokojivé výsledky v juniorských kategoriích. V čem vidíte největší problém?
Na tohle se nedá odpovědět jednou nebo dvěma větami. Švédové, Finové nebo Rusové mají daleko lepší programy, jejich týmy jezdí hrát do zámoří a naopak Američany a Kanaďany si zvou k sobě. Nejlepší týmy hrají jiný hokej, než na jaký se díváme u nás v extralize. U reprezentace se navíc mění pořád lidi, takže se okrádáme i o čas, protože každý trenér začíná vždy s novými hráči.

  • 0Diskuse

On-line reportáž | FOTBAL

Polsko - Česko
0:1
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1.
90
Hodně netakticky si počínal Klich, který fauloval Daridu. Místo autového vhazování pro Poláky tak budou hosté rozehrávat přímý kop.
90
Domácí hráči i fanoušci si přejí odpískání pokutového kopu, sudí Klossner je však jiného názoru. Kalas nezahrál rukou, ale hrudí.

Najdete na Lidovky.cz