29. března 2008 11:42 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Trickettová vylepšila světový rekord i na padesátce

Libby Trickettová se raduje z vítězství a rekordu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Libby Trickettová se raduje z vítězství a rekordu. | foto: ČTK

SYDNEY Libby Trickettová překonala na plaveckém mistrovství Austrálie další světový rekord. Dva dny po vytvoření nového historického maxima na kraulové stovce dnes pokořila další hranici i na poloviční trati. Stala se první ženou, která zaplavala padesátku pod 24 vteřin, dohmátla v čase 23,97 sekundy.

Třiadvacetiletá Trickettová, donedávna známá pod dívčím jménem Lentonová, zlepšila dosavadní světový rekord o 12 setin sekundy. Ten přitom vydržel v čele tabulek jen pět dnů: jeho autorkou byla Nizozemka Marlene Veldhuisová, která v pondělí časem 24,09 vyhrála mistrovství Evropy v Eindhovenu.

Od poloviny února tak v plavání padlo už 18 světových rekordů, z toho osm na australském mistrovství. V olympijském bazénu v Sydney vedle osminásobné mistryně světa Trickettové podobně zazářil také Eamon Sullivan, který dvakrát překonal rekordní čas na 50 metrů volný způsob.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!