14. února 2007 22:02 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Tyčkařky lámaly český rekord

Tyčkařka Pavla Rybová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tyčkařka Pavla Rybová. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

BYDHOŠŤ Nevídaný den zažily dnes české rekordní tabulky v ženském skoku o tyči. Pavla Rybová nejprve v polské Bydhošti vylepšila své tři dny staré maximum, ale o dvě hodiny později ji překonala v Praze Kateřina Baďurová.

K výkonu Rybové přidala při jedenáctém ročníku mítinku Pražská tyčka v hale ve Stromovce další centimetr a výkonem 465 cm se zařadila na šesté místo letošních evropských tabulek.

Po Daniele Bártové a Rybové-Hamáčkové se stala teprve třetí českou rekordmankou v historii. 

Čtyřiadvacetiletá Baďurová, která se v sobotu ve Valencii zlepšila na 456 cm, zdolala rekordní výšku hned na první pokus a pak se neúspěšně pokoušela o 470 cm. "O rekordu Pavly jsem se dozvěděla z esemesky od Tomáše Janků a byla to pro mě velká motivace. Každá jsme jiná, ale hodně se hecujeme," řekla vítězka.

Kam až se v tomto souboji může posunout český rekord, si netroufá odhadnout. "Na 470 se mi tyč ohýbala špatným směrem, ale nebylo to beznadějné," naznačila, že se tabulky mohou zase brzy měnit.
Lidovky.cz, ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.