Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Tým Peškovi uvolnil cestu, Grand Prix v Brně pojede

Sport

  18:46aktualizováno  19:42
BRNO - Navzdory dluhům vůči týmu nebude Lukáš Pešek chybět ve víkendové Velké ceně v Brně. Tiskový mluvčí Daniele Tosatti potvrdil, že se Pešek v pátek ráno objeví v trénincích. "Není žádný problém. Všechno je v pořádku," řekl.

Český motocyklový závodník Lukáš Pešek foto: Mafra - David Neff

Český jezdec přitom na čtvrteční tiskové konferenci tvrdil, že je dost velká možnost, že domácí Velkou cenu nepojede. Důvodem měly být finance.

"Podepsal jsem smlouvu, jejíž součástí jsou finanční závazky, které nejsou plněny a je tak možné, že nebudu připuštěn k závodu. A musím říct, že bych to i chápal," ohlásil nečekaně pouze den před brněnskou Grand Prix.

Šéf italského týmu IodaRacing, jemuž Pešek dluží peníze za start v letošním seriálu MotoGP, Giampiero Sacchi však o den později prohlásil, že o vyhazovu svého závodníka vůbec nepřemýšlel.

"Byl jsem překvapený, když jsem slyšel, co Lukáš řekl na tiskové konferenci. Lukáš pro mě není jen jezdec, on je můj kamarád. Znám ho už z dob, kdy jsem šéfoval v Derbi a on tam jezdil, teď mu zkouším pomáhat ve všem," uvedl Sacchi.

"Vím, že není v lehké situaci, ale on je inteligentní člověk, který rozumí tomu, co znamená plnit závazky. V šampionátu budeme pokračovat. To je jasné."

Rozhovor se šéfem týmu IodaRacing Giamperem Sacchim

Takže byla i pro vás jeho slova šok?
Absolutně. Když jsem o jeho výrocích slyšel, pomyslel jsem si: Co? Víte, Lukáš pro mě není jezdec, on je můj kamarád. Znám ho už z dob, kdy jsem šéfoval Derbi a on u mě jezdil. Vím, že není v lehké situaci, protože je inteligentní člověk, který ví, co je to plnit závazky. Nevěděl jsem, co řekne a k ničemu takovému jsem ho netlačil.

Pojedete tedy o víkendu?
Určitě!

A zaplatil dluhy vůči vašemu týmu?
To ne (smích).

A příští Grand Prix?
Samozřejmě, vážně tu není žádný problém. Vy mi snad nevěříte?

Věříme, ale Lukáš situaci popisoval jako kritickou.
Ano, nejde závodit bez 

Autor: