14. prosince 2007 9:20 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Ustojí Slavia hon na opory?

Obránce Slavie a reprezentace do 21 let Marek Suchý. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obránce Slavie a reprezentace do 21 let Marek Suchý. | foto: ČTK

PRAHA Fotbalová Slavia má za sebou podzim snů. Znamenitě zvládla bitvu na dvou frontách: neztratila se v Lize mistrů, na domácí scéně našlápla k titulu. Úspěchy naplnily klubovou kasu. Týmu však můžou paradoxně uškodit.

Ataky zahraničních klubů na hlavní opory totiž v zimě zesílí. Bude pro klub těžké udržet klíčové muže?

„Nějaké náznaky jsou,“ připustil po středeční derniéře v Lize mistrů proti Seville trenér Karel Jarolím, že kolem jeho svěřenců krouží zájemci ze zahraničí.

„Všechno je otázka jednání o ceně. Víc ze mě ale už nedostanete,“ dodal s úsměvem.

Asi největší souboj se strhne o Marka Suchého. Má se za to, že pokud někdo v zimě ze Slavie odejde, tak to bude právě devatenáctiletý obránce. Ten je od stříbrného MS dvacetiletých pod pečlivým dohledem skautů z celé Evropy, v srpnu se dokonce spekulovalo o jeho přestupu do Realu Madrid nebo Chelsea.

„Řeknu jen tolik, že Marka sledují zahraniční kluby dlouhodobě,“ uvedl mluvčí Slavie Ondřej Zlámal. Zahraničnímu angažmá by se Suchý, který nedávno prodloužil s klubem smlouvu, zřejmě nebránil. „Dostat se ven je sen každého hráče, a když bude konkrétní nabídka, tak ji určitě budu zvažovat,“ řekl před časem Suchý, jehož prestižní anglický magazín World Soccer zařadil do padesátky největších talentů planety. Na „draftu“ je i další sešívaný mladík Michal Švec. Podle jeho manažera Pavla Pasky ale zimní transfer nepřipadá v úvahu. „Nedávno prodloužil smlouvu, zůstane ve Slavii,“ sdělil LN Paska.

O angažmá v zahraničí si výkony řekl i stoper Erich Brabec. Před léty působil v ruské lize, možná proto nebyla náhoda, že středeční duel se Sevillou sledovali na Strahově i zástupci Lokomotivu Moskva...

Pohyb v kádru se dá očekávat i opačným směrem. Přestože slávisté odehráli skvělý. „Vždycky je co zkvalitňovat. Nechci nabýt pocitu, že všechno na podzim bylo v pořádku. Ano, vedeme ligu o pět bodů, dostali jsme se do Ligy mistrů. Pořád je ale co zlepšovat,“ pověděl Jarolím.

Berger? Záleží, jestli bude mít zájem on sám, říká Jarolím
Má už vytipované posily? „Ano. Do útoku, středové řady a do obrany,“ vtipkoval. „Čím větší konkurence, tím lépe,“ dodal už ve vážném tónu. O jedno jméno už ale sešívaní usilují. Rádi by k návratu přemluvili záložníka Patrika Bergra z Aston Villy. „Záleží, jestli bude mít zájem vrátit se on sám,“ podotkl Jarolím.

Na jaře by se Bergerovy zkušenosti mohly Pražanům hodit. Kromě útoku na titul je čeká Pohár UEFA. Třetí kolo rozehrají ještě před startem domácí soutěže. Jaký mají pro „pohár útěchy“ cíl? „Pokusit jít co nejdál. Ale uvidíme po losu.“

Najdete na Lidovky.cz