Úvodní závod Turné vyhrál v Oberstdorfu Stoch, Koudelka má bod

18:55
oberstdorf - Úvodní závod Turné čtyř můstků v německém Oberstdorfu vyhrál polský skokan na lyžích Kamil Stoch, jenž v prestižním seriálu obhajuje celkové vítězství z minulého ročníku. Český reprezentant Roman Koudelka získal díky 30. místu první bod v sezoně Světového poháru.

Slavící Kamil Stoch foto: MAFRA - Michal Sváček

Dvojnásobný olympijský vítěz Stoch dosáhl na výhru díky suverénně nejdelšímu skoku dne 137 metrů v druhém kole.

Třicetiletý rodák ze Zakopaného se díky tomu posunul z děleného čtvrtého místa po prvním kole a porazil o 4,2 bodu domácího favorita a lídra SP Richarda Freitaga.

Úspěšný polský den potvrdili třetí Dawid Kubacki a pátý Stefan Hula.

Nejlepší český skokan Koudelka poprvé v sezoně postoupil do druhého kola, jež se mu ale nepovedlo a z 21. pozice klesl na poslední třicátou.

Čestmír Kožíšek obsadil 32. příčku, Vojtěch Štursa byl klasifikován jako poslední sedmačtyřicátý.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...