Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V pátek z Prahy vyjíždí Šachový vlak. O titul si zahraje 118 šachistů

Sport

  7:20
Praha - Již šestým rokem vypravují Pražská šachová společnost a České dráhy unikátní Šachový vlak, v jehož vagónech se v průběhu jízdy po střední Evropě bude hrát 10kolový turnaj v rapid šachu. Turnaje se zúčastní 118 šachistů z 18 zemí celého světa.

Šachový vlak vyráží v pátek z Hlavního nádraží. foto: Pražská šachová společnost

Ratingovou jedničkou letošního ročníku, který ve dnech 7. - 11. 10. 2016 pojede po trase Praha – Regensburg – Innsbruck – Salzburg – Český Krumlov – Praha, je turecký velmistr Suat Atalik.

Poprvé Šachový vlak, celosvětově i historicky jedinečný projekt, vyjel v říjnu 2011 a od té doby pravidelně každý rok. Kromě České republiky, Německa a Rakouska, jel v minulých letech i do Polska, Slovenska a Maďarska.

Více se zájemci o turnaji v Šachovém vlaku mohou dozvědět v předvečer odjezdu ve čtvrtek v kině Ponrepo, kde se od 17 hodin bude promítat filmu Šachový vlak – Moje hra. Autorkou tohoto krátkého dokumentárního filmu je estonsko-britská režisérka Maris Flabba, která se svým štábem cestovala Šachovým vlakem v loňském roce.

Šachový vlak vyráží v pátek z Hlavního nádraží.
Šachový vlak vyráží v pátek z Hlavního nádraží.
Autor:

Vyhrajte super-prémiové pokračovací mléko BEBA SUPREMEpro 2
Vyhrajte super-prémiové pokračovací mléko BEBA SUPREMEpro 2

Rádi byste vyzkoušeli nejdokonalejší recepturu pokračovacího kojeneckého mléka BEBA? Zapojte se do soutěže a vyhrajte hned 2 balení mléčné výživy...