Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V Praze byl otevřen RUNBASE Prague, první unikátní prostor pro běžce a další sportovce

Sport

  10:00
PRAHA - Běžecká mapa Prahy se mění. Jejím centrem se nově stává Karlín, kde své brány ve čtvrtek otevřel adidas RUNBASE Prague. Zázemí tohoto jedinečného sportovního prostoru může zdarma využívat kdokoliv se zájmem o aktivní životní styl.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto:  Michal Sváček, MAFRA

IAAF mění název na Světovou atletiku, kritici vyčítají ztrátu identity federace

Tisícovky běžeckých cest a sportovních příběhů se propojili v jediném prostoru – v RUNBASE Prague. 

Kromě pravidelných běžeckých tréninků se můžete těšit na silové tréninky, hodiny jógy, workshopy a spoustu různých komunitních akcí.

RUNBASE Prague bude domovem běžecké komunity adidas Runners Prague, která pořádá pro veřejnost tréninky pod vedením profesionálních koučů. 

Především ale spojuje lidi milující pohyb a pomáhá jim růst nejen po sportovní stránce. A to všude na světě. 

Komunita adidas Runners funguje v 64 metropolích a má téměř 400 tisíc členů, se kterými můžete běhat v New Yorku, Los Angeles, Berlíně, Tokiu…

„S RUNBASE Prague začíná úplně nová éra adidas Runners v Česku. Nyní budeme mít daleko víc možností, které budou zajímavé nejen pro běžce, ale pro všechny vyznavače aktivního životního stylu,“ říká Adél Blahovcová, kapitánka adidas Runners Prague. 

„Nejedná se totiž o obyčejnou tělocvičnu, ale především o zázemí pro naši komunitu. Každý den tu vznikají nová přátelství, členové se vzájemně podporují i motivují. To je pro nás stejně důležité jako samotné běhání.“

Praha bude výjimečná

RUNBASE Prague bude unikátní nejen díky tomu, že bude veškeré služby poskytovat zdarma, ale také svým konceptem. 

Fungovat bude na adrese Pobřežní 78, Karlín ve speciálně vybudovaných prostorách, které se rozkládají na téměř 540 m2 . 

Najdete v nich zónu pro funkční tréninky a jógu, nářadí na cvičení, šatny se sprchami nebo třeba chill zónu.

Po celém světě už mají adidas Runners několik desítek základen, ta pražská je ale mezi nimi výjimečná: 

„Je nejoriginálnější. Vznikla totiž v úplně novém prostoru, který byl uzpůsoben speciálně pro RUNBASE. Zároveň se nachází ve skvělé lokalitě a v rámci Evropy má největší vnitřní prostor,“ těší se Adéla Blahovcová.

Start v ostrém tempu

Slavnostní otevření se uskutečnilo ve čtvrtek 26. září. Program zahájil v 18:30 hodin nenáročný výběh, po kterém se poprvé otevřoely brány RUNBASE Prague. 

Následující dny pak budou v RUNBASE Prague extrémně nabité a program se rozběhne v ostrém tempu! Během otevíracího víkendu 27. - 29. září se můžete těšit na bohatý program.

Svůj trénink tak budou mít začátečníci, běhat se bude v rychlém i pomalém tempu, uskuteční se jóga i funkční trénink a také výživový workshop!

Jedinou podmínkou pro to, abyste mohli RUNBASE Prague využívat, je členství v adidas Runners Prague a registrace na tréninky přes bezplatnou aplikaci Runtastic.

Když se k této komunitě připojíte, můžete se účastnit tréninků vedených profesionálními kouči a zapojovat se do dalších akcí. Vše je zdarma.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!