Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V prosinci se rozhodne. MOV hodlá vynést konečný verdikt na ruským dopingem

Sport

  13:51
Lausanne - Mezinárodní olympijský výbor rozhodne na prosincovém zasedání výkonného výboru o sankcích, které by uzavřely skandální kauzu systematického dopingu v ruském sportu a manipulací se vzorky na olympijských hrách v Soči 2014. Oznámili to zástupci MOV po sobotním jednání s představiteli jednotlivých sportovních federací a národních olympijských výborů.

Doping v Rusku, ilustrační foto. foto: Reprofoto

Výkonný výbor MOV, který se v Lausanne sejde od 5. do 7. prosince, rozhodně odmítl udělit jakýkoliv předběžný trest, než bude definitivně uzavřeno vyšetřování. Sdružení národních antidopingových komisí (NADO) například požadovalo vyloučení všech ruských sportovců z nadcházejících olympijských her v Pchjongčchangu.

MOV zřídil po zveřejnění závěrů vyšetřování Richarda McLarena pro Světovou antidopingovou agenturu WADA dvě vlastní komise. Jejich analýza případu by měla být k dispozici na konci listopadu.

„Účelem této práce je, abychom zajistili, že mezinárodní sportovní svazy budou mít k dispozici potřebné nástroje k zajištění kvalifikací pro Pchjongčchang,“ uvedl MOV s tím, že svazy dostanou informace, jakmile to bude možné. 

„Aby mohli dotyčné sportovce vyloučit ze systému kvalifikací, jak nejrychleji to půjde.“ Ani před letními olympijskými hrami v roce 2016 MOV k plošnému trestu pro ruské sportovce nesáhl a nechal na jednotlivých svazech, aby každý případ posoudili individuálně.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!