1. prosince 2007 15:16 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

V Třinci končí Marek, vystřídá ho Kopřiva

Pavel Marek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Marek | foto: ČTK

TŘINEC Hlavní kouč Pavel Marek opouští střídačku extraligových hokejistů Třince. Vedení slezského klubu jej dnes po sérii osmi utkání bez vítězství za tři body zbavilo funkce a nahradilo šéftrenérem mládeže Břetislavem Kopřivou.

Marek v klubu úplně neskončil, post sportovního ředitele a předsedy představenstva mu dále zůstává. Nebude se však dále podílet na přípravě extraligového celku. "Je to reakce na vzniklou situaci. Série neúspěchů se začíná nepříjemně natahovat, proto se dneska sešlo vedení a výsledkem jednání je to, že po vzájemné dohodě u mužstva nebude dále působit Pavel Marek," uvedl mluvčí klubu Ivo Pullmann.

Na Markovu pozici byl dosazen Kopřiva, který se dosud věnoval zejména extraligovým juniorům. Dosavadní šéftrenér mládeže vloni vedl s Rostislavem Vlachem hokejisty Vsetína, ale po skončení sezony zamířil do Třince. Na složení realizačního týmu se jinak nic nemění. "To znamená, že druhým trenérem je dále Jiří Juřík. Nová dvojice už vedla dnešní dopolední
trénink," řekl Pullmann.

Ostrou premiéru si Kopřiva s Juříkem odbudou v neděli na domácím stadionu proti Kladnu a pokusí se přerušit sérii čtyř proher na vlastním ledě. Oceláři už mohou do sestavy zařadit novou posilu Davida Moravce, jehož přestup z německého Wolfsburgu byl dnes formálně uzavřen. "Všechny formality jsou vyřízené, může nastoupit," uvedl Pullmann.
ČTK

Najdete na Lidovky.cz