Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V USA chystají smíšený tenisový turnaj

Sport

  14:43
LOS ANGELES - V Kalifornii se rozhodli říct "dost" rozdělování turnajů na mužské a ženské pavouky. Začátkem srpna se v Kalifornii odehraje turnaj, na kterém nastoupí současní i bývalí profesionální tenisté a tenistky.

V tomhle turnaji se nebude hrát na muže a ženy. foto: ČTK

Podle serveru tenisportal.cz se nápad zrodil v hlavě tenisového promotéra Steva Bellamyho, který zorganizoval zřejmě první podobný turnaj na světě.

Od podniků ATP a WTA se bude ale hodně lišit. Bude trvat jediný den a přinese změny v pravidlech: nebude se smět podávat horem a zruší se druhé podání. Před každým servisem si hráči a hráčky budou muset nechat spadnou míč na zem a zahrát ho od pasu dolů.

"Kolem 40 procent bodů v tenise je z podání nebo z returnu," vysvětluje důvod změn Bellamy, zakladatel televizní stanice The Tennis Channel. "Muži jsou v tenise lepší než ženy hlavně díky servisu a tento koncept jejich výhodu ruší."

Asi nejzajímavější bude účast Justina Gimelstoba, který se "proslavil" sexistickými výroky na adresu některých tenistek.

Autor:

Bylinky a koření v kuchyni: Jak s vařením pomůže Podravka NATUR?
Bylinky a koření v kuchyni: Jak s vařením pomůže Podravka NATUR?

Podravka NATUR využívá pouze čerstvé a kvalitní suroviny, bez umělých přísad, konzervantů nebo barviv. Vyzkoušely jsme kombinaci zeleniny, koření a...