2. září 2007 9:37 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Vaidišová vypadla z US Open

Nicole Vaidišová v utkání druhého kola US Open. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nicole Vaidišová v utkání druhého kola US Open. | foto: AFP

New York Tenistka Nicole Vaidišová prohrála v třetím kole US Open s izraelskou soupeřkou Šahar Peerovou po setech 4:6, 6:3 a 6:7. V New Yorku tak třináctá nasazená hráčka zopakovala svůj loňský výsledek a soutěž ve dvouhře opustila jako poslední Češka.

V ženské dvouhře v sobotu neuspěla většina nasazených hráček. Kromě vyřazení Vaidišové, byla největším překvapením porážka loňské vítězky turnaje Rusky Marie Šarapovové, která neuspěla proti polské hráčce Agnieszke Radwaňské.

Federer a Blake jdou dál
Hlavní favorit mužské části tenisového US Open Švýcar Roger Federer má za sebou naopak dalšího soupeře. S dvoumetrovým domácím talentem Johnem Isnerem sice prohrál první sadu 4:7 ve zkrácené hře, ve zbytku utkání už dominoval a vyhrál po setech 6:2, 6:4 a 6:2.

Vítěz posledních čtyř US Open Federer zvítězil na kurtech ve Flushing Meadows už 23 zápas po sobě, což naposledy dokázal v roce 1923 tenista Bill Tilden.

Do dalšího kola postoupila i nasazená šestka James Blake, který si poradil s Rakušanem Stefanem Koubkem. Oba hráči sehráli na okruhu ATP dosud jediný vzájemný duel, v němž se na Australian Open radoval po pěti setech Koubek. Blake však tentokrát na kurtu vládl; za stavu 1:1 na sety pro sebe získal třetí sadu v tie-breaku poměrem 7:5 a tím prakticky rozhodl, neboť Koubek již nenašel síly na zvrat.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz