Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Ve škole byl šikanován, tak se dal na bojové sporty. Teď Adesanya znovu obhájil pás šampiona UFC

Israel Adesanya foto: Instagram.com/stylebender

Abú Zabí - Momentálně patří mezi nejlepší MMA zápasníky současnosti a v noci ze soboty na neděli vyhrál svůj 20. profesionální zápas. Zatím ani jednou neokusil porážku a právem vybojoval pás šampiona UFC. Jenže Israel Adesanya nebyl vždycky takovým tvrďákem.
  5:00

Před 31 lety se Adesanya narodil v nigerijském městě Lagos, na africkém kontinentu však žil pouze do svých deseti let. Tehdy se jeho rodina rozhodla přestěhovat na Nový Zéland, kde si slibovala lepší vzdělání nejen pro Israela, ale také pro jeho další čtyři sourozence.

Mladý Israel nebyl v mládí žádným drsným hochem, bojové sporty mu nic neříkaly a mezi jeho největší zálibu patřilo japonské anime. Jenže na střední škole se stal obětí šikany. Muka strávené na škole ho však zocelily, rozhodl se naučit bránit a dal se na bojové sporty. Do dnes to považuje za svou největší motivaci k dřině.

27. září 2020 v 12:29, příspěvek archivován: 27. září 2020 v 22:58

Ty, kteří ho šikanovali, si prý nechává mezi přáteli na Facebooku. “Teď už mě vnímají. Některé z nich si tam nechávám, aby viděli jak teď zářím. Ve své hlavě se na ně pořád dívám.” Teď už si na vytáhlého zápasníka s neskutečně tvrdými ranami asi nikdo netroufne.

Pěsti a sláva nejsou to jediné, co by mu teď mohli závidět. Za tři roky v UFC si totiž vydělal slušné peníze. Jen za poslední tři zápasy, včetně toho včerejšího, si přišel na více než 1,5 milionu liber.

Své bohatství zvěčnil hlavně ve svém voze. Jezdí totiž v oranžovém McLarenu 720s Spider z loňského roku, který má cenu přibližně půl milionu liber. A rozhodně to není jeho jediná luxusní věc, která stála spousty peněz.

2. dubna 2020 v 12:53, příspěvek archivován: 27. září 2020 v 22:59

Adesanya v rámci UFC 253, které se konalo v Abú Zabí, porazil Paula Costu ve druhém kole technickým knockoutem. Připsal si tím svou dvacátou výhru v řadě, Costovi uštědřil jeho vůbec první porážku.

Navíc mu s přehledem vrátil urážky z doby před zápasem. Costa jako držitel černého pásu BJJ si totiž nigerijského zápasníka dobíral a na předzápasové vážení mu přinesl bílý pásek. Když ho Adesanya v zápase poslal k zemi, vzkázal mu: “Kolem pasu si vážu svýho pt*ka, to je můj černý pásek, ty zku*vysynu.” A nezapomněl přidat ani oslavné tanečky, kterým je v bojovém světě známý.

27. září 2020 v 19:49, příspěvek archivován: 27. září 2020 v 22:57

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Grafton Recruitment Praha
SERVISNÍ KLIENTSKÝ PORADCE| PROSTĚJOV

Grafton Recruitment Praha
Olomoucký kraj
nabízený plat: 28 000 - 40 000 Kč

Mohlo by vás zajímat