14. listopadu 2017 14:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Ve vysoké rychlosti narazil do stromu. Bronzového medailistu z MS oplakává celý svět

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
David Poisson se raduje z bronzové medaile na MS 2013. V pondělí pak při... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Poisson se raduje z bronzové medaile na MS 2013. V pondělí pak při... | foto: ČTK/AP

nakiska Úmrtí francouzského sjezdaře Davida Poissona při pondělním tréninku v Kanadě hluboce zasáhlo svět alpského lyžování. Podle oficiálního vyjádření svazu se bronzový medailista z MS 2013 při pádu ve vysoké rychlosti dostal za ochranné sítě u trati a narazil do stromu. Jeho kolegové jsou z neštěstí v šoku.

„Z takové tragické zprávy jsem strašlivě smutný. Přeju jeho rodině hodně sil! Navždycky budeš v mém srdci, kamaráde,“ napsal na sociálních sítích německý slalomář Felix Neureuther. 

„Tohle je zdrcující,“ přidala se americká hvězda Lindsey Vonnová. „Tvůj smích nám bude chybět,“ vzkázala Švýcarka Lara Gutová. 

Kondolenci poslali mimo jiné i Ted Ligety, Steven Nyman, Erik Guay, Marie-Michele Gagnonová či další sportovci, například francouzský biatlonista Simon Fourcade.

Hrozivý karambol sledovali na trati v zimním středisku Nakiska, kde se v roce 1988 jely olympijské soutěže, i členové švýcarského reprezentačního týmu. 

Se slzami v očích na Poissona vzpomíná i Lindsey Vonnová.

Se slzami v očích na Poissona vzpomíná i Lindsey Vonnová.

„Všichni se v první řadě soustředili na společnou snahu o záchranu,“ uvedl švýcarský svaz v prohlášení. 

Už po půlhodině však bylo jasné, že zranění jsou příliš vážná. Podle očitého svědka vyletěl Francouz z trati do lesa v rychlosti zhruba 100 km/h.

Tragický karambol pětatřicetiletého Poissona všem lyžařům znovu připomněl, jak rizikový jejich sport je. 

Smrtelné úrazy jsou v posledních letech při závodech Světového poháru velice řídké, větší nebezpečí ale hrozí při tréninku, kde nejsou tratě tak přísně zabezpečené. V Nakisce byly kolem sjezdovky ochranné sítě takzvané kategorie B.

ČTK
  • 0Diskuse
Najdete na Lidovky.cz