7. září 2007 17:51 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Věděli o špionáži i jezdci McLarenu?

MONZA Špionážní aféra ve formuli jedna se dotýká i samotných pilotů Mclarenu. Mezinárodní automobilová federace FIA je podezřívá z toho, že měli v rukou důkazy o ukradených informacích z konkurenčního Ferrari.

"FIA byla informována o podezření, že jeden nebo více pilotů McLarenu vlastní, nebo donedávna vlastnili, písemné důkazy související s tímto případem," uvedl prezident FIA Max Mosley. Prezident zároveň vyzval všechny tři piloty McLarenu - tedy Lewise Hamiltona, Fernanda Alonsa a testovacího jezdce Pedra de la Rosu - ke spolupráci při vyšetřováni.

Mosley je ujistil, že podle regulí formule jedna nebude proti nim vzneseno žádné obvinění, pokud budou spolupracovat. "Pokud ale později vyjde na světlo, že jste zatajili nějakou informaci týkající se případu, vyvodíme z toho vážné důsledky," napsal Mosley v dopise.

Vedení světového motoristického sportu tak potvrdilo spekulace, s nimiž ve čtvrtek přišla internetová verze motoristického časopisu "auto motor und sport". Magazín napsal, že testovací pilot De la Rosa prostřednictvím e-mailu předával tajné informace o monopostech Ferrari dvojnásobnému mistru světa Alonsovi. Ty měl dodat bývalý šéfmechanik McLarenu Mike Coughlan. Když to vedení britského týmu zjistilo, okamžitě ho propustilo, ale obvinění ze špionáže se nezbavilo.

Světová rada motoristického sportu už v červenci Mclaren osvobodila kvůli nedostatku důkazů o tom, že právě informace z materiálů získaných z Ferrari pomohly stáji k aktuálnímu vedení v Poháru konstruktérů.
Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz