Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Velký atletický návrat: Tyčkařka Isinbajejová chce znovu vítězit

Sport

  15:44
Tyčkařka Jelena Isinbajevová se v zimě vrátí k atletice. Světová rekordmanka tak přeruší závodní pauzu, kterou vyhlásila v dubnu krátce po nezdaru na halovém mistrovství světa v Dauhá.

Jelena Isinbajevová na MS v Berlíně vyhořela. foto: Dominic EbenbichlerReuters

"Po tolika letech soutěžení mi chyběl normální život mladé ženy. Ale když jsem si ho vyzkoušela, můžu říct, že je docela nudný," uvedla dnes osmadvacetiletá atletka pro agenturu AP. "Přestávka byla pro mě opravdu nutná, byla jsem pod obrovským tlakem, teď se ale cítím osvěžená a vrátím se zpátky na zimní sezonu v roce 2011," dodala.

Nepřehlédněte

Isinbajevová vloni neskočila svoji základní výšku na mistrovství světa v Berlíně, letos skončila až čtvrtá na halovém MS v Dauhá. Do té doby nebyla zvyklá na nic jiného než zlato, výhradně první místa sbírala od aténských olympijských her v roce 2004.

Ruská tyčkařka, která loni v Curychu stanovila aktuální světové maximum 506 cm, plánuje završit po triumfech z Atén a Pekingu zlatý olympijský hattrick v roce 2012 v Londýně. "Ráda bych se sportem pokračovala, dokud to jen bude možné," uvedla v řecké Olympii, kde byla jako ambasadorka u zapálení ohně pro letošní premiérové olympijské hry mládeže.

Autor: