Sobota 22. ledna 2022, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Věřím, že budu lepší brankář

Sport

  14:16
PRAHA - Byl uvolněný, na pohled hubenější. Brankářská legenda Dominik Hašek se v neděli ve svých 41letech vydal opět do zámoří. Už po patnácté. Vrací se do Detroitu, v jehož dresu si v roce 2002 splnil sen a získal Stanley Cup. Gólmanské „nádobíčko“ si jako vždy zabalil sám.

Loňská sezona pro Vás skončila na olympijských hrách, kde jste se zranil. Jak jste na tom zdravotně nyní?
Všechno je v pohodě, cítím se dobře. Ale člověk je v přípravě, až se začne na ostro, pak teprve může říct: cítím se dobře.

Přípravu jste začal později. Podařilo se Vám dohnat manko?
Myslím, že jo. Splnili jsme, co jsme měli.

Často jste měnil prostředí. Je to Vaše cesta, jak nabourat stereotyp letní dřiny?
Byl jsem především rád, že jsem mohl trénovat s Tomášem Pöpperlem, protože některá cvičení jsou vždycky zábavnější ve dvou. Prostředí jsem měnil vždycky. Být na jednom místě čtyři pět týdnů je hodně.

Jak se těšíte na Vaši patnáctou sezonu v NHL?
No, těším se. Před přípravným kempem stihnu dva tréninky. Jediné, na co se netěším, je ten první týden. Ten je nejhorší, to mě nebaví. Už aby se začalo hrát.

Zdá se, že Vám všechno hraje do karet.
Jediné, co mě mrzí, je, že nepřišla do Česka výzbroj z Detroitu. Už byla na cestě, ale zjistili jsme, že by se to stejně nestihlo. Celou přípravu jsem trénoval v té staré. Rozchytávání bude nepříjemné.

Po přestupu z Ottawy Vás asi také čeká spousta zařizování ohledně bydlení, ne?
Vůbec nic neplánuju. Budu bydlet u kamaráda, postupně si budu hledat nějaké bydlení, ale vůbec si tím nezatěžuji hlavu. Čekají mě dvě věci: dobře se připravit a hrát. A budu volat domů rodině, protože ta zůstává do Vánoc v Česku.

Bude to velká změna být v Americe bez rodiny?
Je to jiné. Věřím, že to není tak dlouhá doba, která se dá překonat. O to víc času budu trávit na mailu a na telefonu.

Nebyly děti naštvané, že zůstávají tady v Česku?
Ne, myslím, že ne. Mají spoustu kamarádů v Čechách, a když jsme o tom mluvili, tak říkaly, že se těší, až tam budou, ale vůbec jsem z nich necítil, že by jim to chybělo nebo že by jim vadilo, že by tady měly jít do školy.

Jak proběhlo loučení?
Dcera mi nakreslila takovou čtvrtku, jak mně přeje všechno nejlepší, a nakreslila se tam, jak pláče. To bylo od ní moc hezké, mám to samozřejmě sebou. V sobotu jsme si ještě udělali výlet v novém autě.

Nebudete postrádat teplé večeře?
Letos jsem se poprvé v životě zaměřil na zdravější výživu. Nechci říkat, že jsem držel dietu, ale staral jsem se o to, co jím, což jsem nikdy před tím nedělal. Jediný, s kým jsem se poradil, byl brácha (fotbalista Martin Hašek - pozn. red.), který se tomu trošku věnuje. Po létě vážím o pět kilo míň než normálně. Takhle jsem naposledy vážil v roce 1998. Nechci tím dělat žádné závěry, ale byl to můj cíl. Uvidíme, nechci říkat, že budu lepší brankář, ale věřím, že se to odrazí na výkonnosti.

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O
Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O

Maminky z eMimina testovaly prémiovou pokračovací výživu BEBA COMFORT 2 HM-O a BEBA COMFORT 3 HM-O. Pochvalovaly si především chuť, složení a...

Mohlo by vás zajímat