Neděle 7. června 2020svátek má Iveta, Slavoj 18 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Verner: Tohle jsem nebyl já

Tomáš Verner se těší, jak si vylepší reputaci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Verner se těší, jak si vylepší reputaci. | foto: ČTK

HELSINKY Krasobruslař Tomáš Verner podruhé za sebou prožil na vrcholné akci obrovské zklamání. Stejně jako loni na mistrovství světa v Göteborgu dnes na evropském šampionátu v Helsinkách selhal ve volné jízdě a místo medaile mu zbyly oči pro pláč.

Na severu Evropy se mu prostě nedaří. "V Göteborgu jsem zajel půlku závodu, tady jsem zajel půlku závodu. Asi bych si měl nechat trochu té euforie až po volné jízdě," uvedl v rozhovoru s českými novináři.

Po výborném krátkém programu kupil ve volné jízdě jednu chybu za druhou a klesl až na šestou příčku. "Nastoupil jsem do toho závodu a nebyl jsem to úplně já. Včera jsem to byl já. Měl jsem jet volnou rovnou včera, zbytečně nám ty závody roztahují," poznamenal. Po jednoduchém salchowu, axelu a lutzu už nemohl ztrátu dohnat.

Nezachránila ho ani improvizace v krokové pasáži, kterou rozhodčí navzdory nestandardnímu provedení ohodnotili výbornou obtížností tři. "To ještě můžu být šťastný, protože jsem tam půlku kroků udělal jinak. Špatně jsem se otočil a už jsem se nemohl otočit do správného směru, tak jsem to udělal na druhou stranu. Muselo to vypadat příšerně," líčil sesazený šampion.

Uvědomuje si, že už se ve světové špičce pohybuje natolik dlouho, že by se měl s pozicí v závěrečné rozjížďce psychicky vyrovnat. "Už potřetí jedu v poslední rozjížďce, potřetí bojuji o zlato, tak už bych to měl umět. Přišlo mi, že jsem na tom ledě zbytečně dřel, dával jsem dvakrát více síly do všeho. Byl jsem na konci programu strhaný, jako kdybych skákal pět čtverných skoků," uvedl.

Při rozbruslení bylo všechno v pořádku, nerozhodil ho ani nepříliš vydařený čtverný toeloop, který rozhodčí ohodnotili jako nedotočený. "Čtverák nebyl takový problém, hlavně že jsem nespadl a jel jsem dál. Pak docela slušná kombinace, axel taky šel a pak to přišlo ráz na ráz," komentoval nevydařený program.

Pro jeho psychiku bylo lepší, když závodil stranou zájmu. "Líbilo se mi, když jsem byl na závodech sám jenom s trenéry a odjel jsem si svoje. Ale už tady všechny znám a je mi jasné, že se to nemůže vrátit," prohlásil. Na světové scéně se mu naposledy dařilo v Tokiu, kde skončil po zatím životní volné jízdě čtvrtý. "To bych se měl těšit do Los Angeles, " poznamenal k podobně vzdálenému dějišti březnového mistrovství světa.

Navzdory dnešnímu výpadku tam chce bojovat o medaili, ze světové scény ještě cenný kov nemá.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....