Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Veselého zdrtila nervozita: Nymburk si vítězství zasloužil

Sport

  22:23
PARDUBICE - Po delší době se basketbalista Jan Veselý představil na českých palubovkách. S Partizanem Bělehrad zavítal do Pardubic k utkání Jadranské ligy s Nymburkem, a přestože přijel jako soupeř, fanoušci ho přivítali stejně bouřlivě jako domácí borce.

Nymburk - Partizan Bělehrad (Jan Veselý) foto: ČTK

Dokonce hlavně kvůli němu málem vyprodali ČEZ Arenu. A právě atmosféra zápasu a přemotivovanost se podepsaly pod to, že český reprezentant zůstal za očekáváním stejně jako celý Partizan.

Dvacetiletý Veselý v minulých týdnech zápolil s poraněnou šlachou na levé ruce, dělal však vše pro to, aby se stihl uzdravit a o utkání v Česku nepřišel. Moc se těšil na to, že si zahraje před zraky své rodiny a přátel a že fanouškům ukáže, proč je považován za největší český talent současnosti.

Čtěte také

A když v úvodu zápasu předvedl razantní smeč do koše, publikum to náležitě ocenilo. Jenže pak začal kazit a i kvůli faulům se ze hřiště vytratil. Nedařilo se mu ani v závěru, přestože se hodně snažil, ale zbytečnými ztrátami míče se podepsal pod porážku Partizanu 69:73.

"Chtěl jsem tu udělat co nejlepší dojem, ale to se mi nepovedlo. Asi jsem byl přemotivovaný a podlehl té skvělé atmosféře. Rozhodilo mě to," přiznal po zápase Veselý, který odcházel ze hřiště se sklopenou hlavou a viditelně zklamaný. "Chci Nymburku pogratulovat. Dnes vyhrál zaslouženě. My jsme hráli bez koncentrace, bez emocí. I přístup byl špatný," naznačil možné podcenění soupeře ze strany spoluhráčů.

Utkání přihlíželo přes šest a půl tisíce diváků, což je na české poměry při basketbalovém utkání vysoká návštěva. Vždyť i letošní domácí finále mistrovství světa žen mezi Českem a USA sledovalo o 700 diváků méně. Veselého proto potěšilo, že se přišlo podívat tolik lidí. "Ale nepřekvapilo mě to. Přeci jen je to poprvé, co tu hrál Partizan. Lidi proto na nás byli zvědaví. My jsme se ale zrovna moc nepředvedli," litoval.

Mrzelo ho i to, že srbský celek, který v létě prošel výraznou obměnou kádru a stále je v období sehrávání, nedokázal navázat na své předchozí kvalitní výkony. "Do této sezony jsme šli s tím, že se tým bude znovu budovat od začátku. V posledních pár zápasech byla souhra již lepší, dnes se nám ale zápas zase nepovedl. Potřebujeme udělat nějakou sérii vítězství, abychom se chytli," řekl Veselý.

Rodák z Ostravy si netroufá tipovat, jak by si vedl Nymburk v Evropské lize, když v posledních dvou vystoupením v Jadranské lize dokázal porazit Cibonu Záhřeb i Partizan, které patří k tradičním účastníkům nejprestižnější evropské soutěže. "Těžko říci, jak by si vedl Nymburk v Eurolize. Každý zápas je jiný. My to dnes dokázali. Ve středu jsme porazili v Eurolize Gdyni, když jsme odehráli v Polsku hodně dobrý zápas, no a pak tady nepředvedeme nic."

Nymburk - Partizan Bělehrad (fanoušci)

V utkání se často dostával do soubojů se svým kamarádem Pavlem Pumprlou, s nímž se ještě před utkání hecoval. "Na palubovce jsme se ale snažili hrát každý svoji hru. Sice jsme se hecovali, kdo z nás zasmečuje víckrát přes toho druhého, já tam měl dvě smeče, ale nakonec je přeci jen on ten šťastnější," přiznal Veselý.

Se svým výkonem byl hodně nespokojen. "Dnes jsem nezahrál dobře ani v obraně, ani v útoku. I kdyby se v závěru hrálo více přes mě, tak si nemyslím, že by to pro nás dopadlo lépe. Ten zápas mi zkrátka nevyšel," dodal.

Naopak pochválil hráče Nymburka, především pak pivota Aleše Chána, který sváděl klíčové souboje s obrovitým pivotem Partizanu Jawaiem. Ten má zkušenosti i z NBA, působil v Minnesotě a Torontu. "My jsme se na Aleše snažili dobře připravit. On ale ukázal, že je dobrý pivot a že do Nymburku patří. Pod košem si vedl hodně dobře," doplnil Veselý.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!