Veselý odstartoval sezonu NBA jen mezi náhradníky

9:03
NEW YORK - Basketbalisté Washingtonu vstoupili do nové sezony NBA prohrou 113:102 v Detroitu. Jediný český hráč v zámořské soutěži Jan Veselý za Wizards nenastoupil a prohru sledoval jen z lavičky.

Český basketbalista Jan Veselý foto: ČTK

První prohru v soutěži si ve druhém utkání připsali obhájci titulu z Miami, kteří prohráli ve Philadelphii 110:114. Před utkáním oznámil konec kariéry Allen Iverson, který v dresu Sixers strávil více než 10 let, a domácí mu připravili vítěznou rozlučku.

Philadelphia vedla v 5. minutě 19:0, Heat bez odpočívajícího Dwyana Wadea se však podařilo skóre otočit a před poslední čtvrtinou vedli o devět bodů. Závěr ale patřil domácím a jejich výhru pojistil osm sekund před koncem dvěma trestnými hody nováček Michael Carter-Williams.

Dvaadvacetiletý hráč tak završil skvělý debut, když proti Miami zaznamenal 22 bodů, 12 asistencí a sedm doskoků. "Nevím, jak lépe začít kariéru v NBA," řekl ke Carterovu-Williamsovu výkonu hvězdný LeBron James, jenž vedl hostující celek s 25 body a 13 asistencemi.

Vydařený první start v novém působišti prožil pivot Dwight Howard, který 17 body a 26 doskoky pomohl Houstonu k výhře 96:83 nad Charlotte. Nejlepší střelecký výkon dne předvedl Kevin Durant, jehož 42 bodů přispělo k vítězství Oklahomy na hřišti Utahu 101:98.