Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Veselý předčil i hvězdného Rubia. Je nejlepším mladým basketbalistou Evropy

Sport

  14:04
PRAHA - Český basketbalista Jan Veselý z Partizanu Bělehrad byl vyhlášen nejlepším mladým hráčem Evropy. V hlasování fanoušků i expertů, kteří volili hráče narozené v roce 1990 a mladší, těsně porazil i hvězdného Rickyho Rubia z Barcelony. Ten v anketě triumfoval už třikrát.

Bojovník Jan Veselý. foto: www.kkpartizan.rs

Výsledky byly zveřejněny na webu pořádající organizace www.fibaeurope.com. Dvacetiletý Veselý si v prestižní anketě polepšil z loňského třetího místa. Od expertů dostal 148 hlasů a od fanoušků 5977, zatímco Rubio 134 a 5924.

Desátý skončil další Čech Tomáš Satoranský, rozehrávač Cajasolu Sevilla, kterému poslalo hlas 29 expertů a 2172 basketbalových příznivců. Veselý zažil povedenou sezonu, loni Partizanu pomohl až k postupu do Final Four evropské ligy, v níž srbský tým obsadil čtvrté místo. Letos v létě se Veselý bude možná ucházet také o místo na draftu zámořské NBA.

"V minulých letech jsem sledoval obrovské pokroky Jana Veselého a mám pocit, že nás bude hodně zajímat i v mnoha dalších letech. Je to vzácný hráč a přirozený talent, který zvládne jakýkoli post na hřišti," prohlásil generální sekretář evropské divize FIBA Nar Zanolin.

Autor:

Mohlo by vás zajímat